Філіп Духлій, блогер
Філіп Духлій, блогер

Занесло в стрічку таку ось картинку і обговорення, які ми хрінові працівники. Можливо, статистика, наведена тут, правильна. Можливо, ми дійсно працюємо менше і не так ефективно і продуктивно, але є проблема з інтерпретацією.

14695567_1381608268517239_8313735620179042948_nЧи можна стверджувати, що норвезький дантист працює в 9 разів швидше? Найімовірніше, за рахунок більш високого рівня життя, він просто отримує в 9 разів більше?

І друге. Склад «Амазону» повністю автоматизований. Або там автомобільний завод, напханий роботами. Працює умовно три людини. У нас же для виконання тієї ж роботи доводиться використовувати 30 осіб.

Тому що є низька забезпеченість праці капіталом і низька автоматизація процесів.

Є такий жарт, що найбільш поширений верстат в друкарнях України називається «Семьбаб». Тому що при низькій вартості праці вигідніше використовувати ручну працю, ніж замінити його дорогим і менш універсальним верстатом.

Практично всі системи автоматизації йдуть до нас із Заходу. В їхній вартості дуже велику частину займає інтелектуальна складова. У чому проблема зібрати з купи металу верстат для нас? Треба знати, як правильно це зробити. Треба вкласти купу стартових витрат в розробку, які потім відбити на обсязі. Але звідки на внутрішньому ринку обсяг, якщо є дешевший «Семьбаб»? Замкнуте коло.

Нам потрібні інвестиції в засоби виробництва, збільшення капіталомісткості праці. Збільшення інтелектуальної складової в нашій продукції. Нам потрібні мізки. Багато мізків. І підвищення рівня життя, коли внутрішній ринок стане інвестором.

Тут тільки одне рішення – вчитися, розвиватися, підвищувати свою вартість на зовнішньому ринку, а отримані гроші інвестувати всередині країни.

Джерело: Филипп Духлий

БЕЗ КОМЕНТАРІВ