Філіп Духлій, блогер
Філіп Духлій, блогер

Ой, це чудово. Відмазуючи Лещенка, НАБУ вже порушило Кримінально-процесуальний кодекс. Повний текст по темі:

– Чи розпочало НАБУ розслідування стосовно прозорості придбання Сергієм Лещенком квартири? І одразу друге запитання: чи внесена у реєстр досудових розслідувань заява депутата Пинзеника про факт придбання Лещенком квартири? Дякую.

Артем Ситник, директор НАБУ:
– Цей факт перевіряється нашими аналітиками зараз. Лещенко вже дав попередні пояснення з цього приводу, зараз він надаватиме документи, і ці документи будуть перевірятись на предмет їхньої достовірності, і після того буде ухвалено рішення, або про внесення до реєстру, або, якщо буде підтверджено, що все законно, то, відповідно, у будь-якому випадку результат цієї перевірки презентують громадськості, оскільки це питання, яке набуло величезного резонансу, оскільки квартир купується на день по тисячі, але факт купівлі саме Лещенком, ЧОМУСЬ саме цей факт, викликав такий резонанс. Тому ми змушені провести швидку прозору перевірку і представити її результати. У реєстр ще не внесено. Зараз я якраз, на мою думку, наш аналітичний підрозділ, який має доступ до цих всіх реєстрів, якраз найбільш ефективно проведе цю перевірку. Ця квартира, вона ще не включена до декларації, оскільки вона придбана нещодавно, але на предмет незаконного збагачення, тобто, законності походження цих коштів, звичайно, ця перевірка буде проводитись.

А тепер стаття 214 КПК.

Стаття 214. Початок досудового розслідування
1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

——————

А тепер детально. Стаття 214 говорить нам, що після подачі заяви, слідчий, прокурор ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ внести протягом 24 годин до реєстру досудових розслідувань дані та почати розслідування. ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ.

Тут немає навіть слова про «перевірки». Всі дії повинні відбуватися в рамках досудового розслідування після внесення до реєстру.

Тобто НАБУ, не встигнувши почати, ВЖЕ порушило КПК.

Виправте, якщо я не правий, і теґніть НАБУ в коментах, не можу з телефону.

Джерело: Филипп Духлий

БЕЗ КОМЕНТАРІВ