putin-kreml
Амбіції Росії суперечать її можливостям, вважають експерти

Російський президент Владімір Путін намагається приховати катастрофічну ситуацію в економіці РФ. Про це свідчать його заяви, озвучені в Сочі минулого тижня, про «гегемонію США і відсторонення Росії від світового порядку». Про це пише Financial Times, передає ZN.ua.

Видання також нагадує, що Путін озвучив деякі розмиті припущення, натякнувши, що світ на чолі зі США опинився в «хаосі», а, організувавши військові авантюри в Україні та Сирії, Москва тепер зможе виступити проти Вашинґтону на рівних.

Однак, підкреслюється в статті, розрив між уявленнями Путіна, які він висловив на 13-му саміті Валдайського клубу, і реальністю вражає. Про ці відмінності красномовно свідчить проект бюджету, який уряд вніс до парламенту. Так, у документі пропонується на 27% скоротити витрати на армію наступного року.

Чиновник, присутній на економічній панелі саміту, пояснив виданню, наскільки амбіції Росії суперечать її можливостям. Західні санкції посилили російські внутрішні проблеми, змушуючи економіку РФ втрачати 1% зростання щороку. Ще одна величезна проблема – це провал самої Росії зі спробою провести структурні реформи в економіці та скоротити залежність від цін на енергоносії.

Крім того, виробництво в країні не росло з 2008 року. Але, перш за все, РФ потрібні інвестиції. Приватний бізнес не хоче інвестувати, тому що вважає російське майбутнє невизначеним. Російський уряд вклав великі суми в інновації та дослідження значно більше, ніж уряди Китаю та Японії. Однак в цих країнах приватний сектор витрачав на такі речі втричі більше, ніж уряд. А російський приватний сектор інвестував менше, ніж державний.

Росії потрібно зміцнення права приватної власності та боротьба з корумпованими чиновниками, які душать бізнес, резюмує авторитетне ЗМІ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ