ЗС РФ
ЗС РФ виконали своє завдання в Сирії, вважає російський президент

Президент Росії Путін наказав з 15 березня почати виведення основних сил РФ із Сирії. Про це він заявив на зустрічі з міністром закордонних справ Лавровим і міністром оборони Шойгу, повідомляє ТАСС.

«Вважаю, що завдання поставлені перед Міністерством оборони, в цілому виконані», – сказав президент РФ.

Путін заявив, що початок виводу російських військ з Сирії стане хорошим стимулом для переговорного процесу політичних сил цієї країни. Водночас, російські військові бази мають продовжити роботу в нинішньому режимі.

«Наші пункти базування – морський в Тартусі та авіаційний на аеродромі Хмеймім – функціюватимуть у теперішньому режимі. Вони повинні бути надійно захищені з суші, з моря і з повітря», – заявив Путін.

Він додав, що частина військових, які залишаться, займатимуться контролем за дотриманням режиму припинення вогню.

Як відомо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня 2015 року. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському Міністерстві оборони звітували про бойові вильоти.

Спочатку Росія планувала витратити на цю війну 1,2 млрд. доларів за весь 2016 рік, але, за даними RUSI (Лондон), після масового відправлення солдатів і техніки в середині листопада минулого року щоденні витрати підвищилися з 4 до 8 млн. доларів на день, що в перерахунку на рік становить майже 3 млрд. доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ