Ложкін
В Австрії зафіксували переміщення 315 млн. євро від Курченка Ложкіну

Австрійські правоохоронці виявили документальне підтвердження переміщення 315 мільйонів євро з рахунків компанії, пов’язаної з фінансистом «сім’ї Януковича» Сергієм Курченком на рахунки компанії, пов’язаної з нинішнім главою АП Борисом Ложкіним під час продажу медіа-активів. Про це у своєму блозі написав нардеп від БПП Сергій Лещенко. 

Депутат повідомив подробиці кримінального провадження, в якому фігурує глава АП Ложкін. Згідно із запитом Мінюсту Австрії, який був направлений в Україну 5 серпня 2015 року, «Центральна прокуратура щодо боротьби з економічною злочинністю та корупцією веде слідство у кримінальній справі проти Бориса Ложкіна, Григорія Шверка та Світлани Шиян за підозрою у відмиванні грошей».

Усі вони фігурують у кримінальній справі як особи, котрі мають права підпису в компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах. Кримінальне провадження стосується переоформлення власності на медіа-холдинг Ложкіна UMH, який продано Сергію Курченку.

Матеріали для кримінального провадження зібрав інспектор-криміналіст Томас Патек з Finance Intelligence Unit при Федеральному кримінальному відомстві Федерального міністерства внутрішніх справ Австрії. 25 березня 2015 року їх передали в органи прокуратури Маттіасу Пуркарту.

В основі кримінального провадження лежить транзакція від 4 листопада 2013 року, коли «був здійснений переказ або дано доручення невідомим злочинцям провести переказ грошей на суму 130,52 млн. доларів з банківського рахунку в Латвії, що належить фірмі TREJOLI BUSINESS LTD (Британські Віргінські острови), на банківський рахунок компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD, який був відкритий в австрійському Raiffeisen Bank International AG».

У матеріалах справи фігурує загальна вартість, заплачена Курченко за активи Ложкіна та його партнерів. «За вказаний період було надходжень на суму 314 млн. євро і переказ на суму 315 млн євро. Ці транзакції були здійснені виключно між офшорними компаніями, в яких неможливо визначити дійсну комерційну діяльність», – вказано у запиті Мінюсту Австрії.

Згідно з документами, наданими Raiffeisen Bank, повноваження за цим рахунком компанії INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD має Борис Ложкін, а право підпису передано Григорію Шверку та Світлані Шиян. «Саме Ложкін є мажоритарним акціонером цієї компанії – йому належить 71% акцій. Крім того, її міноритарними співвласниками є колишній депутат від блоку Тимошенко Олексій Логвиненко, підприємець Анатолій Бурбеза, та згаданий вже Григорій Шверк», – зазначив Лещенко. «Виявлення австрійськими правоохоронцями документально підтвердженого переміщення астрономічних сум від Курченка до Ложкіна є приводом перевірити, чи усі податки було сплачено нинішнім главою АП під час продажу медіа-активів. Втім, судячи з того, як австрійський запит ховали в Україні, у найближчі роки такого розслідування чекати не доводиться», – зазначив Лещенко.

Як відомо,  після появи інформації про провадження в Австрії, глава АП Борис Ложкін заявив що правоохоронні органи жодної з країн світу ніколи не зверталися до нього з будь-якими претензіями. Разом з тим стало відомо, що відділ щодо боротьби з корупцією прокуратури Австрії знайшов факти відмивання коштів, розслідуючи підозрілу історію з главою АП Борисом Ложкіним у справі, за якою Ложкін може проходити в якості свідка. У даній справі австрійська прокуратура оцінює суму збитку у 5 мільйонів євро.

Читайте: «Права рука» Президента – у полі зору австрійських правоохоронців: Ложкіна перевіряють на відмивання грошей

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ