Одяг
Такий одяг можна буде придбати вже цього року

У Фінляндії презентували технологію, завдяки якій старий одяг перетворюватимуть на матеріал для нових речей.  Креативну систему утилізації у рамках проекту «Текстиль у фінській циркулярній економіці» розробив Центр техдосліджень, передає Interesno.

Спочатку зношений бавовняний одяг сортуватимуть у Центрі повторного використання у місті Гельсінкі. Потім тканину розрізатимуть на частинки та занурюватимуть у луги, отримуючи таким чином розчин целюлози.

Зазначимо, що модні речі, які створять завдяки інноваційному методу, з’являться у магазинах вже цьогоріч. Також креативний одяг продаватимуть в Інтернеті, запаковуючи в RePack, який теж підходить для повторного використання. Покупці зможуть повернути старий одяг і тим самим завершити цикл.

Нагадаємо, циркулярна економіка – це загальна назва діяльності, спрямованої на енергозбереження, регенеративне екологічно чисте виробництво, обіг і споживання. Вона передбачає раціональне використання природних і технічних ресурсів, максимально ефективне енергозбереження, ремонт замість нової покупки і оренду замість власності. А також вторинну переробку всіх відходів і отримання з них нових товарів, сировини, енергії.

Циркулярна модель є найбільш вдалим способом заощадження ресурсів і матеріалів, як і постійного економічного зростання.

Читайте: Спортсмен створив одяг, який допоможе спалювати по 1000 калорій на день

БЕЗ КОМЕНТАРІВ