Москаль
Вивіз лісу за кордон через Закарпаття можливий тільки після письмової вказівки центральних органів влади

Російські фірми, які зареєстрували комерційні структури в Україні, скуповують ліс у західних областях і вивозять його через Закарпаття на продаж до Євросоюзу. Про таке заявив Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, повідомляє прес-служба політика.

«Ситуація з ешелонами деревини на прикордонних залізничних станціях «Чоп» і “Батеєво» в Закарпатській області залишається незмінною. Станом на ранок 28 травня 173 вагона (в основному з дровами), які з інших областей транзитом через Закарпаття направлялися в країни ЄС, митниця не оформляє через розпорядження голови ОДА, яким обмежується розмір експортованої деревини до 1 метра», – повідомив політик.

За словами Москаля, значна частина вагонів з деревиною належить російським фірмам.

Він зауважив, що раніше ліс до Європи возили з РФ. Однак після введення економічних санкцій зареєстрували комерційні структури в Україні, почали купувати ліс у західноукраїнських областях (переважно на Львівщині).

«Вивіз лісу за кордон через Закарпаття можливий тільки після письмової вказівки центральних органів влади. Якщо така вказівка дійсно буде, я відразу опублікую її для громадськості. Тоді всі побачать, хто сприяє нещадній вирубці Карпат, вивезення за кордон деревини під виглядом дров та фінансування комерційних структур країни-агресора», – підкреслив Москаль.

Нагадаємо, раніше він заборонив видавати «сертифікати про походження лісоматеріалів круглих і виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій в частини експорту круглих необроблених матеріалів».

Читайте: Ахметов постачає деревину терористам «ЛНР»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ