Фірташ
МВС не має приводів для арешту Фірташа

У МВС України немає кримінальних проваджень, в яких бізнесмен Дмитро Фірташ проходить як підозрюваний, але є справа щодо компанії Ostchem, в якій він викликався на допит як свідок. Про це повідомив речник МВС Артем Шевченко, передає Інтерфакс-Україна.

«У МВС немає проваджень, в яких він фігурує як підозрюваний», – сказав Шевченко. Водночас, він нагадав, що МВС розслідує кримінальне провадження щодо компанії Ostchem, в якому Фірташ проходить як свідок. Таким чином, як пояснив спікер МВС, у відомства немає юридичних підстав для затримання його в разі повернення його в Україну.

Як очікується, наступного тижня Фірташ повернеться до України після півторарічного перебування в Австрії. 2 грудня він візьме участь у з’їзді Федерації роботодавців України, яку очолює.

Як відомо, голова ради групи компаній Group DF, голова Федерації роботодавців України Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн. євро і зобов’язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мінюсту США про екстрадицію Фірташа до цієї країни. У жовтні адвокати бізнесмена і прокуратура Австрії отримали рішення Земельного суду Відня, що дає йому можливість повернутися до України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наприкінці травня заявив, що МВС направило Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem і розкрадання державного майна України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ