Іршанський ГЗК
Іршанський ГЗК

Вищий госпсуд відмовив ПАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» підписати новий договір оренди цілісного майнового комплексу Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату. Відповідну постанову суд ухвалив 12 квітня 2015 року, пишуть Наші гроші.

Суд встановив, що в вересні 2004 року ФДМУ уклав з ЗАТ «Кримський титан» договір оренди майна ГЗК на п’ять років без права викупу. В січні 2012 року сторони продовжили дію договору до вересня 2014 року, при цьому домовилися підписати його «заднім числом» – з вересня 2009 року. За три місяці до закінчення терміну оренди ФДМУ попросило орендаря розпочати процес підготовки повернення майна. Але «Кримський титан» у відповідь заявив про бажання скористатися своїм першочерговим правом оренди, та Фонд йому відмовив.

Представник ФДМУ в суді повідомив, що на підставі доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка було ухвалено рішення, що після закінчення строку оренди майно комбінату буде використовуватися для власних потреб. Тому сьогодні комбінат підпорядковується в своїй роботі Міністерству економічного розвитку та торгівлі, а право на його майно належить державному підприємству «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Розглянувши справу, Вищий господарський суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, що майновий комплекс Іршанського державного ГЗК в оренду сьогодні не передано і він залишається у державній власності.

Нагадаємо, «Юкрейніан Кемікал Продактс» входить до Group DF Дмитра Фірташа, під контролем якого до вересня 2014 року перебували два найбільших у країні виробники ільменітової руди – Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат та Вільногірський гірничо-металургійний комбінат. Саме їхня продукція була основою для виробництва як «Кримського титану», виробничі потужності якого залишилися в анексованому Криму, так і для іншого підприємства – Запорізького титано-магнієвого комбінату. В ньому 49% акцій також належать компанії Дмитра Фірташа «Толексіс Трейдінг Лімітед».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ