Фірташ
Фірташу вручили повістку на допит

Бізнесмену Дмитру Фірташу вручили повістку на допит. Про це заявив голова МВС Арсен Аваков, передає Українська правда.

«Вручили. Він звернувся до нас у зв’язку з тим, що у нього є обмеження щодо виїзду. Мовляв, як тільки – так одразу», – зазначив він. «Головна справа полягала в тому, що група Ostchem не сплатила НАК «Нафтогаз» 5,7 млрд. грн за поставлений газ. Ми порушили провадження і почали розслідування. Після чого боржники активно вийшли на переговорну позицію з НАК. На сьогоднішній день справу не закрито, але ми маємо мирову угоду між НАК і Ostchem, суть якої в тому, що вони платять всю цю суму. Після того, як вони її заплатять, ми оцінимо ситуацію, чи залишилися підстави для продовження розслідування, оскільки предмета для суперечки вже немає. Оскільки вони визнали суму позову і платять все, включаючи пені і штрафи за затримку, то це закриває ситуацію», – розповів міністр.

«Друга справа щодо Фірташа, яку ми порушили, більш серйозна, і я не думаю, що там у нас буде прогрес, що нам вдасться змусити їх щось зробити. Мова йде про ті самі легендарні 11 млрд. кубів газу. Стокгольмський суд, несподівана зміна позиції держави Україна, і підсумкове рішення суду, коли в України забирають 11 млрд. і плюс стягують 1,3 млрд. в якості компенсації відсотків. Ми порушили провадження, маючи на увазі, що це зловмисна злочинна дія, триває слідство. Це провадження не є свіженьким. Перший раз його порушували в Генпрокуратурі. І потім його там тихенько або голосно погасили. А ми його вдруге порушили місяців шість тому за заявою Діденка, долучили деякі матеріали з Франції, і вона зараз у виробництві. Тому щодо Фірташа зараз два великі епізоди.

Щодо першого, я вважаю, що ми дуже добре просунулися. У нас як і раніше в заставі їх газ, більша частина майна цих заводів. Вони зараз револьверні платять, я зараз не пам’ятаю, але здається, 400 млн. вже заплатили. Для держави, думаю, це дуже хороший варіант по грошах, особливо для НАК у цей зимовий період. Тобто, наскільки я розумію, до зими, до кінця року вони погасять суму – більше 3 млрд. гривень, якщо не помиляюся. А сума, та, що по заводам на окупованій території (один в Горлівці, по-моєму, а другий в Сєвєродонецьку – на неокупованій), то за угодою їм зробили відстрочку на рік».

Нагадаємо, в червні МВС заарештувало 86 об’єктів холдингу Ostchem Фірташа. У жовтні повідомлялося, що адвокати Дмитра Фірташа і прокуратура Австрії отримали рішення Земельного суду Відня, яке дає бізнесмену можливість повернутися до України. 12 березня 2014 року поліція Австрії заарештувала Фірташа у Відні у зв’язку з розслідуванням ФБР справи про корупцію індійських чиновників, в якій нібито замішаний і Фірташ. 21 березня 2014 року австрійський суд звільнив Фірташа під заставу 125 млн. євро. Однак суд відхилив запит США на екстрадицію Фірташа, бо вважає його політично вмотивованим.

Читайте: Фірташ може знову заробляти на «Рівнеазоті»: суд скасував арешт активів заводу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ