«Кримський титан» був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції»,
«Кримський титан» був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції»

Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат, що належить українському олігарху Дмитру Фірташу, постачає ільменіт, сировину для виготовлення титану, на «Кримський титан», який розташований на території анексованого Росією Криму, передає hromadske.tv.

«Кримський титан», який раніше належав Дмитру Фірташу, після анексії Росією Криму, був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції», засновником якої є кіпрська компанія «Летан Інвестментс Лімітед».

«На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International. Отже, де-факто завод залишався власністю українського олігарха, а де-юре тепер працює за російським законодавством», – йдеться в розслідуванні.

Після блокади півострова і офіційного закриття портів до «Кримського титану» – ключового підприємства Фірташа – стало фактично неможливо постачати з України ільменіт.

«Слідство.Інфо» отримало ексклюзивні документи, які допоможуть повністю відстежити шлях поставки українського ільменіту на «Кримський Титан» Фірташа.

«Вантаж, який ми відстежуємо, відправлено з Межиріченського гірничо-збагачувального комбінату, якому належать 10 і 11 кар’єр. Після видобутку ільменіт відправляється в порт «Південний», що поруч з Одесою. Його везуть залізницею в конкретний приватний портовий термінал», – зазаначають журналісти.

Згідно з документацією, судно «Катя» з ільменітом прямувало в російський порт Кавказ, що розташований у Керченській протоці.

Згідно з даними міжнародного сайту з відстеження морських суден marІnetraffic, в затоці «Катя» стоїть поруч із судном під російським прапором «Нафторудовоз».

Крім того, журналістам вдалося зафіксувати, як ільменіт з «Каті» перевантажують на «Нафторудовоз», який потім рухається в бік порту в Керчі, а згодом заходить в нього.

«На підтвердження факту заходу «Нафторудовозу» в кримський порт ми також отримали фото безпосередньо з самої Керчі. Їх зробили 6 квітня 2016 року під час розвантаження судна, яке забрало вантаж з «Каті». На них чітко видно і назва «Нафторудовоз», і розвантажену поруч ільменітову руду», – повідомляють журналісти.

Нагадаємо, раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що кримський титановий завод Фірташа отримує сировину з України та експортує готову продукцію через українські порти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ