Д.Фірташ
У Фірташа можуть відібрати ще один актив

Олігарх Дмитро Фірташ може залишитися без cєверодонецького «Азоту». Генпрокуратура намагається переглянути результати приватизації підприємства, пише ЛігаБізнесІнформ.

У листопаді Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за ознаками незаконної приватизації в 2004-2005 роках одного з найбільших в Україні хімічних заводів Сєверодонецького об’єднання «Азот». З 2011 року 100% акцій заводу належать структурам Фірташа, який придбав його у американського підприємця українського походження Алекса Ровта. У разі якщо Генпрокуратура доведе незаконність приватизації cєверодонецького «Азоту», на підприємство може очікувати повторний конкурс.

Нагадаємо, після обрання в 2010 році Президентом Віктора Януковича Фірташ почав експансію хімічного ринку. На той момент олігарх вже володів «Рівнеазотом». Структури Фірташа почергово викупили акції горлівського «Стиролу», черкаського «Азоту» і «Сєверодонецького Азоту». Право власності над останнім Фірташ оформив у 2012 році, викупивши всі 100% акцій. Генпрокуратура підозрює, що приватизація пройшла незаконно – зокрема, із заниженням вартості активу. Якщо слідство доведе свою правоту, то процес теоретично може призвести до зміни власника.

Як відомо, Фірташа витіснили з ринку поставок газу в Україну і позбавили контролю над державними Вольногорським ГМК, Іршанським ГЗК і «Сумихімпромом». Крім того, бізнесмен ризикує втратити газорозподільний бізнес і контроль над Запорізьким титано-магнієвим комбінат (ЗТМК).

Читайте: Нардепи позбавили Фірташа й Коломойського $260 млн. дол. баришів на добривах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ