firtash
Олігарх привласнив гроші, отримані на рефінансування банку «Надра»

Правоохоронні органи підозрюють українського бізнесмена Дмитра Фірташа в заволодінні коштами Національного банку України в особливо великих розмірах, пише  РБК-Україна.

Головне слідче управління Національної поліції наразі здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні.

За результатами досудового розслідування встановлено, що посадовці банку «Надра», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ТОВ «Компанія з управління активами «Промислові Інвестиції», ПАТ «Місто Банк», Компанії з обмеженою відповідальністю «Весдікс Інвестментс Лімітед», компанії «Ретт Інтер Ес.Ей.» та інших невстановлених осіб за попередньою змовою, зловживаючи посадовим становищем, здійснили незаконне відчуження активів банку «Надра» – 92/100 цілісного майнового комплексу заводу з переробки сої, чим заподіяли державі збитків на суму близько 192 млн. гривень».

Крім того, в іншій ухвалі суду повідомляється, що в 2008-2014 роках службовці банку «Надра», діючи за попередньою змовою з іншими особами, заволоділи коштами, отриманими згідно низки постанов Національного банку України, наданими у якості рефінансування на загальну суму 10,4 млрд. гривень.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Нацполіція ще 2015 року розпочала провадження за фактом звернення НБУ про неповернення кредиту рефінансування банком «Надра» у розмірі 5 млрд. гривень, отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа.

Олігарха підозрювали в організації отримання кредиту НБУ для рефінансування банку «Надра», але він вивів їх на пов’язані з ним компанії замість того, щоби забезпечити використання цих коштів на стабілізацію ситуації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ