Фірташ
Німецькі правоохоронці, імовірно, оголосили Фірташу про нову підозру

«Австрійський в’язень» Дмитро Фірташ знову опинився у полі зору правоохоронців. Цього разу – німецьких.

За запитом Німеччини у віденському будинку бізнесмена пройшли обшуки. Також йому оголосили про підозру. Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба, передає УНІАН.

«У віденському будинку Фірташа пройшли обшуки. Тривали 3 години. Судячи зі всього – нова підозра. Цього разу з Німеччини, а не зі США», – заявив посол.

Як відомо, 12 березня 2014 року на запит Федерального бюро розслідувань США Дмитра Фірташа затримали у Відні й помістили у слідчий ізолятор. Згодом бізнесмена звільнили під підписку про невиїзд після внесення застави у розмірі 125 млн. євро.

На початку квітня в США Фірташу пред’явили звинувачення в передачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

30 квітня 2015 року Фірташ на засіданні суду у Відні відмовився від добровільної екстрадиції до США.

Наприкінці травня суд заборонив його екстрадицію, не виключивши політичних мотивів при винесенні американським судом ордера на арешт. Наступні півроку Фірташ очікував на рішення суду.

Розгляд апеляції австрійської прокуратури на рішення першої інстанції відбудеться наступного року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наприкінці травня 2015 заявив, що МВС направило Дмитру Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem і розкрадання державного майна України.

У листопаді минулого року стало відомо, що МВС України немає кримінальних проваджень, в яких бізнесмен Дмитро Фірташ проходить як підозрюваний.

30 листопада командир батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що бійці батальйону мають намір заарештувати олігарха, тільки-но він приїде в Україну, якщо цього не зроблять правоохоронці.

Фірташ мав прилетіти до Києва 2 грудня 2015 року й відкрити з’їзд Федерації роботодавців України. Втім, він заявив, що українська влада «зірвала» його повернення на Батьківщину.

Варто зазначити, що Україна – одна з небагатьох країн, куди Фірташ може виїхати з Австрії. Олігарх не може подорожувати у понад 100 країн, з якими у США підписано угоду про екстрадицію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ