АТО
Настав час жорсткої позиції в ім’я міжнародних стандартів поведінки

«Від початку 2014 року, коли Росія незаконно вдерлася на український Кримський півострів, вона продовжує дестабілізувати Україну, підтримуючи заколот і поширюючи конфлікт на інші регіони країни», – пише співробітник адміністрації помічника міністра ВМС США лейтенант Денні Кирилюк у блозі оглядача Foreign Policy Томаса Рикса.

Якщо Путін закріпить завоювання терористів в Україні, це завдасть ще більшої шкоди національним інтересам США й надалі сприятиме деградації міжнародних норм, пише Кирилюк: «Наведена нижче стратегія містить п’ять компонентів, які США повинні почати координувати й виконувати водночас».

По-перше, автор статті пропонує «забезпечити рівні умови». Найшвидший спосіб дати Україні можливість захистити себе вимагає, щоби США спільно з союзницькими державами ввели в дію програму постачання Києву зброї та медикаментів, пише він.

На думку Кирилюка, США повинні виділити гроші союзникам у регіоні, які займаються утилізацією озброєнь країн Варшавського договору: це дозволить військовій допомозі швидко досягти українських військ та обійтися без прямих американських поставок. У поєднанні з більш жорсткими санкціями проти Росії, особливо забороною користуватися банківською системою SWIFT, це посилить внутрішній та зовнішній тиск на Путіна і зміцнить українську оборону, відзначається в статті.

По-друге, автор вважає за необхідна «мобілізація міжнародної та внутрішньої підтримки» України. «Використання ЗМІ та НКО для того, аби робити надбанням громадськості причетність Росії до порушення прав людини, порушень перемир’я та інших жахливих діянь (наприклад, до краху збитого борта MH-17 Malaysia Airlines) забезпечить внутрішню та міжнародну підтримку, необхідну для успішної протидії вторгненню», –зазначається в публікації.

Третім компонентом Кирилюк називає «створення коаліції». «США повинні координувати дії миротворців ОБСЄ за підтримки значного формування сил НАТО, щоби швидко вступити в зону конфлікту і захистити миротворців, якщо ситуація продовжить погіршуватися», – вважає він.

Четверте – потрібно «розібрати бардак». «Вирішення ситуації після закінчення конфлікту має включати в себе демобілізацію й примирення учасників військових дій, а також стимулювання економічного зростання України, необхідного для підтримки миру», – підкреслюється в статті.

Окрім того, Україна повинна співпрацювати з ЄС і США для розробки угоди про автономію, в якій би було взято до уваги неоднаковий характер регіонів, радить автор. П’ятий компонент, на думку Кирилюка – це «проведення чіткої червоної лінії та її дотримання».

«Не існує гарантій, що перші чотири компоненти переконають Росію припинити її українську авантюру. З метою зробити так, аби Росія не скористалася невизначеністю під час миротворчої операції та перемир’я, США повинні встановити дату й оголосити, що всі неукраїнські важкі озброєння, котрі перебувають у межах України, будуть знищені після цієї дати», – пише автор. «Дії Росії мають серйозні геополітичні наслідки за межами регіону, і настав час зайняти жорстку позицію в ім’я демократії та міжнародних стандартів поведінки», – підсумовує Кирилюк.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ