Політична криза
В Україні триває найгірша політична криза, яка спіткала український уряд з 2014 року, вважає оглядач Foreign Policy

Прем’єр-міністр України Яценюк ледь втримався на своїй посаді після того, як у Раді було винесено на голосування вотум недовіри уряду. «Але ця подія лише посилює найгіршу політичну кризу, яка спіткала український уряд з моменту його приходу до влади в 2014 році. Вона також ставить під питання долю траншу МВФ у розмірі 17,5 млрд. доларів, якого гостро потребує Україна», – пише оглядач Foreign Policy Рейд Стендіш.

Депутати закликають до відставки Яценюка, звучать звинувачення в корупції і затягуванні реформ. Зажадавши відставки прем’єра, президент Порошенко спробував заспокоїти населення, а заодно запевнити західних донорів, що Київ має серйозний намір здійснити економічні та політичні реформи, зазначає автор.

Порошенко також заявив, що прямо зажадав відставки генпрокурора Віктора Шокіна. «Західні покровителі та активісти звинувачують цього союзника президента у перешкоджанні реформам і затягуванні розслідувань корупції високопоставлених осіб», – йдеться в статті. Тож, Шокін нарешті пішов у відставку. Ним пожертвували заради траншу МВФ, який важливіший за все для країни, пояснює Балаш Джарабік з Фонду Карнеґі.

Втім, це не допомогло Україні подолати кризу. Вона ще може призвести до розпаду провладної коаліції, нових парламентських виборів і проблем з подальшим фінансуванням економіки, пише автор.

На думку оглядача, наступна драма може бути вже не за горами: «Далі йде транш МВФ і політична криза триває».

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада не прийняла резолюцію про недовіру Кабміну і, відповідно, не відправила Арсенія Яценюка у відставку. Своєю чергою, Президент України Петро Порошенко виступив із зверненням, у якому наголошував на необхідності «повного перезавантаження уряду».

Тим часом Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» виходить із коаліції та відкликає з уряду міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.

У свою чергу, Жданов повідомив, що залишиться на посаді на прохання прем’єра Арсенія Яценюка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 17 лютого після засідання фракції «БПП Солідарність» за участю президента Порошенка відбудеться зустріч глави держави з лідером «Батьківщини».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ