Містраль
Вертольотоносець класу «Містраль»

Два вертольотоносця класу «Містраль» (Mistral), побудовані для Росії, можуть бути затоплені Францією у відкритому морі у разі розірвання контракту й відмови від поставки їх Росії. Про це повідомляє яку цитує агентство ТАСС із посиланням на французьку Le Figaro.

«Серед основних варіантів дій, розглянутих офіційним Парижем, вивчається можливість знищення вертольотоносців. Вони будуть або демонтовані та утилізовані, або затоплені у відкритому морі», – пише французька газета.

Такий варіант завершення франко-російського контракту на будівництво двох кораблів класу «Містраль» газета вважає «шокуючим». Вона наводить висловлювання неназваного французького високопоставленого військового, який підкреслює, що подібні заходи «неприпустимі хоча б з точки зору ставлення до робітників верфей Сен-Назера, де були побудовані гігантські кораблі».

Водночас газета вважає «малоймовірним» спроби використання вертольотоносців «Владивосток» і «Севастополь» французькими ВМС, оскільки «вони були модифіковані під російські стандарти та їх доведеться в такому випадку перебудовувати і переобладнати, що, на думку експертів, обійдеться в сотні мільйонів євро». «Головним варіантом у цьому зв’язку залишається можливість знайти нових покупців для цих двох «Містралів», – зазначає Le Figaro. За її даними, серед потенційних клієнтів фігурують Канада, Єгипет й «одна з північноєвропейських країн».

18 грудня корабель з російськими моряками, які мали скласти екіпаж вертольотоносців «Містраль», так і не переданих Росії, залишив французький порт Сен-Назер. Місцеві ЗМІ повідомляли, що разом з росіянами із одного з «Містралей» зникло надсучасне навігаційне обладнання, що, власне, й було предметом першочергового інтересу Кремля.

Раніше міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Росія отримає вертольотоносці класу «Містраль» лише за умови встановлення міцного миру в Україні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ