У Франції назвали точну суму компенсації за «Містралі»
У Франції назвали точну суму компенсації за «Містралі»

Франція виплатила Росії майже 950 млн. євро за розрив контракту на постачання «Містралів». Про це свідчить законопроект про ратифікацію угоди Парижа та Москви, який був розміщений на сайті Національних зборів Франції, пише Українська правда.

Як випливає з документа, угоду про врегулювання було підписано в Москві 5 серпня. Представником Парижа на цих переговорах став спецпредставник Франції з розв’язання проблеми «Містралів» Луї Ґотьє. З російського боку документ підписав віце-прем’єр РФ Дмітрій Рогозін. Укладена угода забороняє Франції передавати вертольотоносці третій стороні до того, як Москва отримає всі належні їй компенсації.

Інший пункт документа встановлює, що будь-яка третя сторона, яка могла би зазнати збитку від розриву контракту, не має права претендувати на компенсації. Комісія з міжнародних справ французького парламенту розгляне документ 16 вересня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія та Франція домовилися щодо розриву контракту на постачання двох вертольотоносців «Містраль», тож кораблі залишаться у власності Франції.

Пізніше стало відомо, що не менш ніж десяток держав, зокрема, Єгипет і Саудівська Аравія, виявили бажання придбати два вертольотоносці типу «Містраль», побудовані у Франції для Росії. Окрім цих арабських країн, зацікавленість у вертольотоносцях виявили Сінґапур, Канада та Бразилія. На думку експертів, Канада видається найбільш придатним покупцем, оскільки кораблі будувалися в розрахунку на плавання в холодних водах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ