Французи продали «Містралі»
Французи продали «Містралі»

Два десантні кораблі типу «Містраль», які спочатку призначалися для Росії, керівництво Франції продало Єгипту, повідомляє Еспресо.ТВ

Інформації про те, скільки Єгипет заплатив за кораблі, поки немає. Раніше повідомлялося, що єгипетська делегація веде переговори у Франції щодо придбання «Містралей».

Росія так і не отримала два вертольотоносці. Перший корабель – «Владивосток» – був спущений на воду в жовтні 2013 року. У листопаді 2014-го планувалося передати його ВМФ Росії. Однак передача була припинена на невизначений термін через агресію країни в Україні. Другий корабель – «Севастополь» – планувалося передати замовнику в другій половині 2015 року, рішення про його постачання також було заморожено.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія та Франція домовилися щодо розриву контракту на постачання двох вертольотоносців «Містраль», тож кораблі залишаться у власності Франції. Пізніше стало відомо, що не менш ніж десяток держав, зокрема, Єгипет і Саудівська Аравія, виявили бажання придбати два вертольотоносці типу «Містраль», побудовані у Франції для Росії. Окрім цих арабських країн, зацікавленість у вертольотоносцях виявили Сінґапур, Канада та Бразилія. На думку експертів, Канада була найбільш придатним покупцем, оскільки кораблі будувалися в розрахунку на плавання в холодних водах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ