голова Нацзборів Франції Клод Бартолон
Голова Нацзборів Франції Клод Бартолон підвищив собі та деяким своїм колегам добавку до зарплати

Політичний скандал у Франції. Керівництво Національних зборів та Сенату незаконно підвищило надбавки собі та ще 80 парламентаріям. Це становить понад 1,5 мільйона євро перевитрат на рік, передає Укрінформ.

«Деякі високопоставлені парламентарії, зокрема, голова Нацзборів Франції Клод Бартолон та голова Сенату Франції Жерар Ларше, отримують до 7 тисяч євро щомісяця», – повідомив голова громадської організації «За пряму демократію» Ерве Лебертон.

Крім спікері, ідеться про шістьох їхніх заступників, вісьмох голів постійних комісій та деяких доповідачів парламенту.

«Не існує нічого такого, що могло би виправдати Національні збори і Сенат за додаткові надбавки. Є закон, який регулює розміри надбавок виборних посадових осіб. Його необхідно поважати», – наголосив він.

Згідно з офіційними даними Сенату, щомісячна заробітна плата французького сенатора у середньому становить 7100,15 євро. Сума складається з трьох нарахувань: основного посадового окладу, допомоги на проживання і грошової допомоги. Після сплати податків сенатор на руки отримує 5353,54 євро. Крім того, йому щомісяця сплачують компенсацію щомісячних витрат на виконання службових обов’язків (оренда житла, авто тощо) у сумі 6037,23 євро.

Бюджет Франції кожному сенатору також передбачає щомісячну суму для утримання штату помічників, придбання оргтехніки, на зв’язок і транспортні витрати у потягах 1-го класу на суму 7548,10 євро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ