Бойовики планували провокацію проти української армії прямо на очах у журналістів
Бойовики планували провокацію проти української армії прямо на очах у журналістів

Французький телеканал France 24 записав репортаж із окупованого Донецька про життя бойовиків «ДНР». Прямо під час запису бойовики намагалися влаштувати провокацію проти Збройних Сил України – розповідає 112.

Прямо під час зйомок один із терористів, що надавав супровід журналістам, почав домовлятися з бойовиками, щоби ті імітували обстріл нібито з боку української армії. Цю розмову записали французькі журналісти.

«Що зробимо і як?» – «Ну так, типу як українська сторона порушує перемир’я!». – «Так, так, їх одягну в українську форму. Ніхто не зрозуміє, багато трофеїв», – ідеться в діалозі сепаратистів.

У відповідь на питання, звідки у них стільки зброї, терористи пояснили, що після кожного зіткнення зі Збройними Силами України вони захоплюють трофеї, яких вистачає, щоб озброїти «до роти». При цьому в сюжеті зазначається, що бойовики не змогли пояснити, як захоплюють боєприпаси українських військових у війні, яка переважно полягає в артилерійських дуелях.

Крім того, один із російських найманців у коментарі іноземним журналістам зізнався, що у бойовиків з’явилася надія, оскільки вони вже не одні: «Нас підтримують. Ми організувалися в армію. У нас є техніка: «Урали», машини, якась там легка бронетехніка, зброю нам уже постачають нормально, не те що підібрали у когось…».

Іще один терорист на умовах анонімності розповів журналістам, що бойовиками командують російські військові: «Народ – не армія. Армію треба будувати, дисциплінувати, створювати. Верховне командування, яке вирішує ці процеси, – воно російське. Його стільки, скільки потрібно. Воно скрізь і ніде. Стандартна практика. Всі знають, усі мовчать».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ