ЮКОС
За позовом акціонерів ЮКОСа арештована дипломатична власність РФ в Парижі

Акціонери компанії ЮКОС домоглися арешту землі для православного центру в середмісті Парижа, яка належить Кремлю. Вартість об’єкта становить 90 мільйонів євро, повідомляє РБК з посиланням на власні джерела.

У безпосередній близькості від Ейфелевої вежі, на березі Сени мали  спорудити православний хрестово-купольний храм – перший з часів розпаду Російської імперії. Також побудувати семінарію, бібліотеку, культурний центр та російсько-французьку школу. Проект фінансувався з державного бюджету Росії.

Паризький суд визнав за об’єктом дипломатичний імунітет і відмовився блокувати будівництво. У свою чергу, адвокати Росії оскаржили арешт ділянки та розташованих на ньому старих будівель.

Нагадаємо, влітку 2015 року на підставі рішення за позовом компанії «Юкос Юніверсал Лімітед» судові виконавці розпочали арешт російського державного майна (за винятком диппредставництв) у Королівстві Бельгія. Задоволена сума позову – 1 млрд. 652 млн. 685 тис. 360,24 євро.

Окрім того, екс-акціонери ЮКОСа почали процес приведення у виконання в судах США, Франції й Великої Британії рішення Гаазького суду про стягнення з Російської Федерації 50 мільярдів доларів.

В свою чергу, голова російського Мін’юсту РФ Алєксандр Коновалов заявив, що вважає рішення ЄСПЛ про виплату компенсацій акціонерів НК ЮКОС безпідставним і висловив сумнів, що Росія зможе його виконати.

Президент РФ Владімір Путін з 1 січня 2016 року дозволив заарештовувати іноземне майно на території РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ