А321
Справа про катастрофу буде перекваліфікована на статтю «Тероризм»

Експерти ФСБ відтворили картину вибуху на борту російського авіалайнера А321: бомба була закладена в хвостовій частині салону, на облавок її проніс хтось із службовців аеропорту Шарм-ель-Шейха, звідки вилетів рейс, передає Комерсант.

За даними газети, вже сьогодні справа про катастрофу буде перекваліфікована на статтю «Тероризм». Офіційно про те, що катастрофа літака російська влада визнала терактом, Кремль повідомив 17 листопада: на сайті була опублікована стенограма розмови Президента Владіміра Путіна з главою ФСБ Алєксандром Бортніковим. Той розповів, що на борту «однозначно» вибухнула бомба потужністю близько 1 кг тротилу. Загинули 224 особи.

«Комерсант» з посиланням на близьке до слідства анонімне джерело повідомляє, що ФСБ встановила місце, де стався вибух. На місці катастрофи був знайдений фрагмент фюзеляжу з пробоїною в обшивці діаметром приблизно метр на метр. Утворитися вона, згідно з висновками експертів, могла в результаті застосування вибухової речовини. Чи був це тротил або пластит – поки не уточнюється.

Частковий фюзеляжу дозволив зробити висновок, що вибух стався не в багажному відділенні літака, яке розміщується під пасажирським салоном, а, імовірно, в хвостовій частині салону. За попередньою версією, бомба могла бути закладена під пасажирське сидіння біля вікна. Її спрацьовування призвело до руйнування шпангоута і розгерметизації салону.

Люди на борту загинули «практично миттєво від різкого перепаду тиску», пише видання. У літака відірвалася хвостова частина, він розвалився в повітрі, і уламки розлетілися по великій території завдовжки 13 км і завширшки близько 5 км. За припущенням експертів, бомбу на борт літака міг занести хтось із персоналу аеропорту Шарм-ель-Шейха. Наприклад, прибиральники салону або робочі, котрі доставляли їжу та багаж.

«Комерсант» вважає, що вибуховий пристрій мав годинниковий механізм. Якщо бомба знаходилася в герметичному пасажирському салоні, то версія з датчиком тиску, який міг призводити механізм у дію, відпадає.

Отримавши експертні висновки з ФСБ, в СКР планують порушити нову кримінальну справу у зв’язку з авіакатастрофою. Якщо раніше трагедія кваліфікувалася як порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб (ст. 263 КК), і виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки (ст. 238 КК), то тепер в справі з’явиться ст. 205 КК (теракт).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, джерела агентства Reuters у спецслужбах США й Європи підтвердили причетність угруповання «Ісламська держава» до аварії А321 над Синаєм. Зокрема, джерела найбільших американських телеканалів оголосили версію про бомбу на борту.

Нагадаємо,  літак, що прямував до Петербурга із Шарм-ель-Шейха, розбився 31 жовтня незабаром після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту лайнера було 224 людини, з-поміж них 25 дітей. Майже всі загиблі – росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один – Білорусі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ