16197764597_0c802b300f_k
Силовики хочуть аналізувати інтернет-трафік

Федеральна служба безпеки РФ розглядає можливість розшифровки і аналізу всього інтернет-трафіку росіян. Про це пише російське видання Комерсант, посилаючись на кілька поінформованих джерел.

Зокрема, для виконання положень «закону Ярової» ФСБ спільно з Мінкомзв’язку і Мінпромторгу обговорює не лише питання зняття даних та їхнього зберігання, але й розшифровки і аналізу всього Інтернет-трафіку.

«Зберігати ексабайти шифрованого інтернет-трафіку не має сенсу – в ньому нічого не знайдеш. ФСБ виступає за те, щоби розшифровувати весь трафік в режимі real-time і аналізувати його за ключовими параметрами, умовно кажучи, за словом «бомба», а міністерства наполягають на розшифровці трафіку лише щодо тих абонентів, які привернуть увагу правоохоронних органів», – розповіло джерело в АП РФ.

Згідно з «законом Ярової», організатори поширення інформації, тобто власники інтернет-майданчиків, що дозволяють передавати електронні повідомлення, такі як Google, «Яндекс», Mail.ru Group, Whatsapp, Telegram, Viber, Facebook, «ВКонтакте» та ін., зобов’язані вже з 20 липня здавати ключі шифрування на вимогу ФСБ.

Як відомо, 24 червня Держдума РФ ухвалила в остаточному читанні документ, що вносить поправки в російське законодавство. Він отримав назву «пакет Ярової».

Нові поправки посилюють статті про екстремізм, тероризм, зменшують планку кримінальної відповідальності з 16 до 14 років, а також зобов’язують всіх операторів зв’язку зберігати листування користувачів і за необхідності надавати її.

«Пакет Ярової» викликав критику з боку бізнесу, правозахисників і низки експертів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ