ФСБ
У ФСБ стверджують, що ліквідували «агентурну мережу розвідки Міноборони України»

Федеральна служба безпеки Росії стверджує, що запобігла вчиненню в окупованому Криму терактів, начебто підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Про це йдеться у повідомленні на сайті ФСБ.

За даними російських силовиків, об’єктами нападу нібито були визначені «критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова», а їхня мета полягала у «дестабілізації соціально-політичної обстановки в регіоні в період підготовки і проведення виборів федеральних і регіональних органів влади».

Російська спецслужба стверджує, що в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ в Криму була виявлена група диверсантів, під час затримання якої «в результаті вогневого контакту загинув співробітник ФСБ Росії».

«На місці сутички виявлені: 20 саморобних вибухових пристроїв сумарною потужністю понад 40 кілограмів у тротиловому еквіваленті, боєприпаси і спеціальні засоби ініціювання, штатні протипіхотні та магнітні міни, а також гранати і спецзброя, що перебувають на озброєнні спеціальних підрозділів збройних сил України», – йдеться в повідомленні.

Також у ФСБ стверджують, що ліквідували «агентурну мережу Головного управління розвідки Міністерства оборони Збройних сил України».

«Затримані особи з числа громадян України та Російської Федерації, які сприяли підготовці терористичних актів, вони дають свідчення. Одним з організаторів терактів є Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, який також затриманий і дає свідчення», – заявили в ФСБ.

Також спецслужба заявляє, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділи Міноборони зробили «ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, яким запобігли силові підрозділи ФСБ Росії».

«Спроби прориву прикривалися масованим обстрілом з боку суміжної держави і бронетехнікою збройних сил України. В ході вогневого контакту загинув військовослужбовець МО РФ», – кажуть в ФСБ.

Генштаб Збройних сил України вважає провокацією вищезгадані заяви Федеральної служби безпеки Росії.

«Ці події почали розвиватися від ранку 7 серпня, і буквально одразу у соцмережах на території окупованого Криму з’явилися повідомлення, що нібито з української сторони якісь диверсійно-розвідувальні групи проникли на територію окупованого Криму і виконували якісь завдання. Ми одразу відреагували на це, поінформувавши, що Збройні сили України перебувають у визначених районах, на визначених опорних пунктах і виконують завдання у плановому порядку, і будь-які заяви такого змісту є провокаційними», – повідомив речник Генштабу В’ячеслав Селезньов.

«Чотири дні ФСБ вичікувала, зараз з’явилася інформація, яка курсувала у соцмережах. Але буквально вчора представник ГУР Міноборони України Володимир Скибицький зробив заяву, що на території окупованого Криму ФСБ проводить навчання з антитерору. Тому цілком можливо це повідомлення лягає в інформаційну складову проведення цих навчань», – поянив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ