Почесного консула України в Туреччині звільнили через симпатію до Путіна
Почесного консула України в Туреччині звільнили через симпатію до Путіна

Почесний консул України в Туреччині Левент Айдин з’явився на публіці у футболці із зображенням російського лідера Владіміра Путіна, що коштувало йому посади. Про це у Twitter написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Міністр відзначив, що Айдин допоміг багатьом українським громадянам, «але існують питання принципу»: «Я ухвалив рішення припинити його повноваження Почесного консула України. Почесний консул не є українським дипломатом і сам Айдин – громадянин Туреччини».

Як повідомляв Укрінформ, за словами джерела в МЗС України, Клімкін не вагався із рішенням. «До Айдина ми не мали жодних претензій. Як почесний консул в Анталії він сумлінно виконував свої обов’язки і надавав необхідну підтримку громадянам України. Його вчинок нас, м’яко кажучи, дуже здивував. Наскільки ми розуміємо, інтереси Айдина в Росії переважили і він демонстративно з’явився на публіці у футболці з Путіним. Як би там не було, але очевидно, що симпатія до агресора є несумісною з його симпатіями до України. Міністр не вагався і ухвалив чітке рішення – позбавити Левента Айдина його повноважень», – наголосило джерело.

Нагадаємо, що 7 липня почесний консул України в Туреччині Левент Айдин прийшов на презентацію футболіста Самюеля Ето’О, який підписав трирічний контракт з командою «Антальяспор», у футболці з Владіміром Путіним і написом «Ввічливість наше все», що прозоро натякає на анексію Криму «ввічливими людьми», тобто російськими військовими.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ