Радован Караджич був лідером сербських сепаратистів, які жили у Боснії та Герцеговині
Радован Караджич був лідером сербських сепаратистів, які жили у Боснії та Герцеговині

70-річний екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич отримав 40 років ув’язнення. Таке рішення ухвалив Міжнародний кримінальний трибунал з питань колишньої Югославії. Про це повідомляє BBC.

Караджича визнали винним у геноциді та 9 інших звинуваченнях. Гаазький трибунал засудив екс-лідера боснійських сербів за злочини проти людяності.

Зокрема, судді визнали, що артилерійські обстріли під час облоги Сараєва, яка закінчилася у листопаді 1995 року і призвела до загибелі 10 тисяч осіб, не могли відбуватися без участі Караджича.

Суд також підтвердив кримінальну відповідальність Караджича в геноциді мусульман у Сребрениці, коли під час різанини 1995 року було знищено 8 тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків.

Водночас суд не поклав на Караджича відповідальності за іншим звинуваченням, у геноциді проти боснійських мусульман і хорватів.

Загалом екс-лідерові боснійських сербів інкримінували 11 звинувачень і йому загрожувало довічне ув’язнення. Караджич може оскаржити рішення суду.

Нагадаємо, Радован Караджич був лідером сербських сепаратистів, які жили у Боснії та Герцеговині. У 1992-1996 роках він очолював Республіку Сербську, яка заявила про незалежність від Боснії.

Після Дейтонських угод 1996 року Караджич був змушений піти у відставку та 13 років перебував у розшуку.

Його заарештували 2008 року в Белграді, де колишній політик жив під ім’ям Драґана Дабича та займався медичною практикою. У жовтні 2009 року Міжнародний кримінальний суд у справах колишньої Югославії остаточно відмовив йому в імунітеті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ