Гаазький трибунал виправдав сербського націоналіста Шешеля

Воїслав Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича
Воїслав Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича

Радикального сербського націоналіста Воїслава Шешеля визнали невинуватим у злочинах проти людяності. Таке рішення ухвалив Міжнародний кримінальний трибунал з колишньої Югославії, повідомляє ВВС.

Проти Шешеля висунули звинувачення за трьома пунктами у злочинах проти людяності та за шістьма — у воєнних злочинах, розпалюванні етнічних чисток у Боснії, Хорватії та сербській провінції Воєводина в період з серпня 1991по вересень 1993 року.

Шешель добровільно здався Міжнародному кримінальному трибуналу у 2003 році. Процес щодо його справи розпочався у 2007-му.

У 2014-му році Шешеля відпустили на лікування до Сербії, після того як йому встановили діагноз – рак у термінальній стадії.

Він не був присутній у залі суду під час оголошення вироку та навіть відмовився стежити за ним за допомогою телемосту.

Варто зауважити, що водночас Шешель брав участь в антиурядових мітингах перед парламентськими виборами, які відбудуться наприкінці квітня.

Шешель був близьким соратником покійного президента Сербії Слободана Мілошевича та обіймав посаду віце-прем’єра в сербському уряді в 1998-2000 роках.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 70-річний екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич отримав 40 років ув’язнення. Його визнали винним у геноциді та 9 інших звинуваченнях. Гаазький трибунал засудив його за злочини проти людяності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ