7c2fea3a5f9b99f85974c74b95cd84d1
Експерти визнали гривню найбільш недооціненою валютою у світі

Згідно з «індексом біґмака», курс української гривні занижено приблизно на 69%. Так вважають експерти The Economist.

Гривня стала найбільш недооціненою валютою у світі. Після неї найбільш недооціненими є малайзійський рінґґіт і російський рубль.

До недооцінених експерти The Economist також віднесли південноафриканський ранд, тайванський і гонконґський долари, індонезійську та індійську рупії, мексиканське песо і польський злотий.

При цьому найбільш переоціненими валютами експерти вважають швейцарський франк, курс якого, згідно з «індексом біґмака, завищено на 31%, а також норвезьку(на 9,3%) і шведську (на 3,7%) крони.

Довідка: «Індекс біґмака» – винахід видання The Economist, яке визначає, скільки має коштувати бутерброд «БіґМак» від «Макдоналдс» у тій чи тій країні, враховуючи курс її національної валюти. Щорічний «індекс БіґМака» The Economist складає вже 24 роки, починаючи з 1986-го.

Експерти журналу вважають, що цей індекс наочно оцінює купівельну спроможність різних валют за допомогою вартості макдональдсівського бутерброду завдяки двом причинам: McDonald’s присутній у більшості країн світу, а сам біґмак містить достатню кількість продовольчих компонентів (хліб, м’ясо та овочі), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Economist вважає, що співвідношення вартості продукту в різних країнах є більш-менш еквівалентним співвідношенню курсів їхніх валют.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ