АТО
Контактна група домовилася про відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм

Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі, другого президента України Леоніда Кучми. «Під документом стоять підписи Мартіна Сайдіка, Леоніда Кучми, Азамата Кульмухаметова», – написала вона на сторінці в Facebook увечері 29 вересня.

Таким чином, за словами речниці Кучми, втілено в життя ініціативу Президента України Петра Порошенка, яку він озвучив 5 вересня 2014 року і 12 лютого 2015 року: «Тристороння контактна група очікує, що цей документ підпишуть Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Україна також вимагає від окремих районів Донецької та Луганської областей негайного і беззастережного виконання цих угод як невід’ємної частини мінських угод».

Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік зазначив, що контактна група щодо ситуації в Україні підписала у Мінську доповнення до комплексу заходів, що передбачає відведення озброєнь на Донбасі в два етапи.

Він пояснив, що перший етап відводу озброєнь на Донбасі почнеться через 2 дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий – завершиться через 24 дні. Своєю чергою представник Росії Азамат Кульмухаметов вважає, що документи про відведення озброєнь на Донбасі відкривають дорогу до припинення обстрілів у регіоні.

Тим часом Леонід Кучма вважає першочерговим питання безпеки на Донбасі. «Головне питання – проблема безпеки. Говорити про вибори не доводиться, поки не буде миру на цій землі», – сказав Кучма журналістам у Мінську. Він наголосив, що під документом про відведення озброєння на Донбасі немає підписів глав самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького. «Протилежна сторона запевнила, що документи через ОБСЄ будуть підписані до четверга», – сказав він.

Як повідомлялося, першу версію домовленості про відведення від лінії зіткнення озброєнь калібру до 100 міліметрів і танків підготували ще в серпні, але до цього часу її не вдавалося узгодити остаточно. Сторони звинувачували одна одну в зриві цих домовленостей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 серпня в Мінську Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей домовилася про припинення вогню на Донбасі з початком нового навчального року в школах. 29 серпня бойовики вперше не використовували озброєння калібру понад 100 мм.

Штаб АТО останнім часом відзначає стабілізацію ситуації на Донбасі. За даними Спільного центру контролю і координації, режиму припинення вогню повністю дотримуються обидві сторони конфлікту. У свою чергу, моніторингова місія ОБСЄ не підтверджує повного дотримання перемир’я.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ