Анкара відмовила Москві в реалізації «Турецького потоку»

Туреччина не піде на поступки російському монополісту «Газпрому» в питаннях реалізації проекту «Турецький потік». Про це заявив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз, повідомляє Inforesist.  «Москва бачить у нас тільки транзитну країну. Для нас у цьому немає жодного сенсу. Ми зацікавлені у створенні спільної системи поставок. Принципову згоду з цього питання було досягнуто, проте Росія пішла назад», – сказав він.

Туреччина відмовилася здійснювати транзит російського газу, оскільки, на думку міністра, «Турецький потік» має відповідати інтересам як Москви, так і Анкари: «Ми ніколи не підемо на поступки, які загрожують нашим інтересам», – додав турецький міністр.

Своєю чергою, Сербія взагалі заборонить Путіну будувати на своїй території «Турецький потік». Про це сказав Президент Сербії Томіслав Ніколіч та аргументував тим, що його країна не користуватиметься цим газом.

Водночас у Києві не дуже серйозно сприймають заяви Росії про будівництво «Турецького потоку» і поки не бачать можливості участі російських інвесторів в проектах, пов’язаних з українською газотранспортною системою. Про це повідомив голова Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Таку заяву він зробив на полях енергетичного саміту в Берліні 7 травня. Дослівно він сказав так: «Турецький потік ми вважаємо частково блефом. Відсотків на 90».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ