«Газпром» і «Нафтогаз»
«Газпром» і «Нафтогаз»

«Газпром» у Стокгольмському арбітражі вимагає від «Нафтогазу» 23, 837 млрд. доларів як компенсацію за недобір газу з 2012 року і оплати боргу за 2014 рік, який, на думку Росії, ще не оплачений. Про це повідомляє УНІАН.

Перший позов був поданий 16 червня на 4,5 млрд. доларів за неоплачені Україною поставки газу. «Нафтогаз» частково погасив цей борг в рамках «зимового пакета», а частково не визнає його через завищену ціну на російський природний газ.

«У листопаді та грудні 2014 року компанія сплатила 3,1 мільярда доларів США «Газпрому» за поставлений природний газ, що компанія вважає повною сумою зобов’язань», – йдеться у фінзвіті НАКу.

Другий позов «Газпрому» на 193, 37 млн. доларів був поданий 19 листопада. Російська компанія вимагає від «Нафтогазу» повернення 837 млн. ​​доларів за постачання природного газу в червні 2014 року, а також 18,5 млрд. доларів за недобір українською компанією контрактних обсягів газу в 2012–2013 роках, який «Газпром» не поставив, проте «Нафтогаз» був зобов’язаний сплатити за принципом «бери або плати».

Нагадаємо, сума позовів України проти «Газпрому» становить 16 млрд. доларів. «Нафтогаз» оскаржив завищену ціну на російський газ і занижений тариф на транзит блакитного палива.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ