CgoCzTVVEAI9cdy
Перший танкер зі скрапленим газом зі США рушив до Європи

Перший танкер зі скрапленим газом з США вийшов в Європу. Корабель прямує з Луїзіани до Португалії. Експерти не виключають падіння цін. Зокрема, російський «Газпром» може знизити ціни на своє блакитне паливо майже вдвічі, The Wall Street Journal.

США вперше почали експортувати свій газ в лютому, тоді компанія Cheniere Energy почала поставки в Бразилію. Cheniere підписала довгострокові контракти з низкою європейських компаній, зокрема, BG Group та іспанською Gas Natural. Португальська Galp Energia також закупила першу партію газу для Європи у компанії Cheniere. За даними джерел видання, судно прибуде в кінці квітня.

Як зазначають, американський газ може серйозно сколихнути переповнений європейський ринок, тривалий час на якому домінувала Росія. Блакитне паливо із США може викликати цінову війну, яка, в свою чергу, призведе до зниження цін для споживачів.

«Це початок цінової війни між американським СПГ і трубопровідним газом», – заявив аналітик Société Générale Тьєррі Брос.

Один з головних конкурентів для американського газу – російський. Зараз «Газпром» постачає близько третини газу, якого потребують європейські споживачі. Німеччина отримує половину газу з Росії, Італія – третину. Також великими постачальниками газу в регіон є Норвегія, Алжир і Близький Схід.

На думку експертів, Росія може знизити ціни для європейських споживачів. Раніше «Газпром» заявляв, що не планує цінову війну, але, якщо ціни на американський СПГ знизяться, компанія  намагатиметься скорочувати свої витрати.

Однак експерти WSJ бачать величезний ресурс для зниження ціни. За їхніми розрахунками, блакитне паливо з США, що поставляється в Європу, може коштувати 4,3 долара за мільйон британських термальних одиниць (MMBtu). Російський газ продається за 5,8 долара. Експерти WSJ не виключають, що Росія може знизити ціни до трьох доларів.

Варто зазначити, що сланцевий бум повністю змінив енергоринок в США, і, згідно з прогнозами, в 2017 році країна стане чистим експортером газу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ