Газпром
Норвегія випереджає Росію з постачання газу в Європу

Норвегія перевершила Росію як постачальника газу до Західної Європи. Таким чином вона продемонструвала спроможність стратегії ЄС щодо скорочення залежності від російських енергоносіїв, пише NEWSru.com з посиланням на Reuters.

Різке падіння цін на нафту стало ще одним фактором, який змусив Норвегію перейти до більш гнучкої цінової політики. До того ж великі покупці утримувалися від закупівель російського газу в надії на подальше падіння цін. Норвегія експортувала 29,2 млрд кубометрів газу до Західної Європи в першому кварталі цього року, повідомляє агентство з посиланням на дані норвезького газового оператора Gassco. Водночас, «Газпром» продав лише 20,29 млрд кубометрів.

Ця тенденція намітилася в останньому кварталі 2014 року, коли Західна Європа придбала 29,5 млрд кубів газу з Норвегії та 19,8 млрд кубометрів з Росії. У ці показники не увійшли обсяги блакитного палива, поставленого в східноєвропейські держави. За даними Reuters, Норвегії вдається перевершити Росію вперше з короткого періоду 2012 року. За підсумками всього 2014 року Росія поки ще залишалася найбільшим постачальником газу до Євросоюзу.

Нагадаємо, «Газпром», який обмежив постачання блакитного в ЄС, щоби «покарати» європейські країни за реверс в Україну, недоотримав 5,5 млрд доларів виручки і заплатив до 400 млн доларів штрафів, що більш ніж удвічі перевищує спірну суму заборгованості «Нафтогазу» в 2,4 млрд доларів. Також «Газпром» продовжує реалізацію стратегії щодо поступового виходу з європейського бізнесу і виставив на продаж свою частку в німецькій газорозподільної компанії Verbundnetz Gas (VNG).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ