газпром
У першому кварталі цього року «Газпром» поставив в ОРДЛО 995 млн. кубометрів газу

Російський «Газпром» продовжує постачати в окуповані райони Донецької та Луганської областей блакитне паливо.  В січні-червні цього року ці території отримали понад 1,2 млрд. кубометрів природного газу. Такий висновок можна зробити зі звітності «Газпрому», оприлюдненої 15 серпня на сайті компанії.

У документі серед країн-імпортерів російського газу значиться Україна. За даними «Газпрому», на територію України за шість місяців було поставлено 1 224 млрд. кубометрів. З великою часткою ймовірності мова йде саме про постачання газу на окуповані території Донбасу через газовимірювальні станції, які українська влада не контролює.

У першому кварталі цього року «Газпром» поставив в ОРДЛО 995 млн. кубометрів газу.

За даними оператора ГТС України – компанії «Укртрансгаз», Україна не імпортувала блакитне паливо з Росії з кінця листопада 2015 року. У червні НАК «Нафтогаз України» і «Газпром» вели переговори про відновлення поставок, але результатів так і не досягли.

Основна причина – відмова «Газпрому» підписати додаткову угоду до діючого контракту від 2009 року. «Нафтогаз» наполягав на укладанні додаткової угоди, побоюючись, що кошти, які перераховуються «Газпрому», можуть бути зараховані в рахунок поставок газу для самопроголошених «ДНР/ЛНР».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ