1402861473_jyepqqzfaxy
У кандидатів-жінок були менші шанси бути обраними, йдеться у повідомленні КВУ

Середній рівень представництва жінок в міських радах становить 18,4%. Такі дані аналізу результатів виборів до міських рад Києва та міст-обласних центрів оприлюднив Комітет виборців України.

Згідно з інформацією з 19 міських рад, щодо яких вже оприлюднено офіційні результати, обрано 190 депутаток та 842 депутати. Таким чином, середній рівень представництва жінок в міських радах становить 18,4%. Найбільший рівень представництва жінок – у Чернігівській міській раді, 33,3%. 14 з 42 новообраних депутатів цієї ради – жінки. У Львівській міській раді рівень представництва жінок досяг 25%, з 64 новообраних депутатів 16 є жінками.

Найнижче представництво жінок – в Івано-Франківській, Кіровоградській міських радах (по 9,5%) та міській раді Ужгорода (8,3%). З 36 депутатів Ужгородської міської ради тільки 3 жінки. Такий результат не відповідає представництву жінок серед кандидатів до міських рад на рівні 32,1%. В кандидаток-жінок були менші шанси бути обраними, ніж у кандидатів-чоловіків. Зі 190 депутаток, обраних за результатами виборів, 11 (або 5,8%) були лідерами партійних списків.

У попередніх заявах за проміжними результатами гендерного моніторингу КВУ вже звертав увагу на непропорційну фінансову та організаційну підтримку агітації жінок-кандидаток з боку партій, недостатнє представництво жінок в органах управління партій на місцевому та центральному рівні, а також непропорційне представництво жінок серед лідерів списків, які гарантовано отримують мандат за умови подолання партією 5%-го бар’єру.

Комітет виборців України наголосив, що формального виконання квот при реєстрації списків кандидатів недостатньо для забезпечення рівних можливостей для жінок для участі в політичному житті. Для забезпечення жінкам-кандидаткам рівних можливостей бути обраними необхідна пропорційна фінансова та організаційна підтримка з боку політичних партій.

КВУ закликав політичні партії бути більш відкритими до залучення жінок до керівних органів партії як на центральному рівні, так і на рівні місцевих осередків. «Активна участь жінок у внутрішньопартійній діяльності в перспективі сприятиме ширшому представництву і у місцевих радах», – зазначається у заяві.

Читайте: «Поціловані Богом»: лише двоє з 1,5 млн. переселенців реалізували своє виборче право

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ