Путін
Опозиціонер Алєксєй Навальний вважає, що в Росії існує «неофеодальна система»

Австрійські журналісти намагаються проаналізувати, як влаштоване «династичне правління» в Росії. Багатьох дивує те, що діти представників нинішнього російського істеблішменту впевнені, що вони спромоглися всього самостійно, «а не завдяки зв’язкам своїх батьків». Про це, зокрема, пише Едуард Штайнер у своєму матеріалі в австрійському виданні Die Presse.

Розмірковуючи стан справ, який після 2000 року сформувався в РФ, автор згадує слова опозиціонера Алєксєя Навального про «неофеодальну систему», яка, на думку журналіста, насправді існує. «Ті люди, які за останні 15 років піднялися в тіні Путіна, – хтось завдяки тому, що разом з ним служив у КДБ, хтось тренувався з ним в одному клубі, а хтось засновував разом з ним дачний кооператив, – відкривають будь-які можливі двері для своїх дітей. Дуже сильно впадає в очі той факт, що за останні кілька років діти подібних людей отримали керівні посади в правлінні державних концернів і банків. І це незважаючи на те, що їм ще немає й 30 років. Причому сидять вони всюди», – йдеться в матеріалі.

Зокрема, автор згадує про сина колишнього міністра оборони, а нині голови адміністрації Кремля Сєргєя Іванова. До недавнього часу Іванов-молодший був заступником глави третього за розмірами банку Росії – «Газпромбанку», а нині він вже очолює «СОГАЗ» – другу за величиною страхову компанію, котра страхує концерни на кшталт «Газпрому».

Заступником Сєргєя там, до речі, є племінник президента Міхаіл Путін. Радником номер один вважається виходець з КДБ та секретар Радбезу РФ Ніколай Патрушев. Зараз його молодший син Дмітрій керує «Россельхозбанком» – шостим за розмірами в Росії, а старший Андрій сидить в правлінні третьої за розмірами російської нафтової компанії «Газпромнефть».

«Боріс Ковальчук, син путінського сусіда й банкіра Юрія Ковальчука, очолює енергетичну компанію «Інтер РАО». На гарну посаду прилаштував свого сина Дєніса й нинішній голова ФСБ Алєксандр Бортніков. Наразі Дєніс є членом правління другого за розміром російського банку – «ВТБ». Його очільник Андрєй Костін, в свою чергу, прилаштував свого сина, з яким пізніше сталася трагедія, заступником голови правління «Deutsche Bank» в Росії», – нагадує видання.

«Усе це створює «скріпи», які й утримують нинішній істеблішмент. До цього нерідко застосовують навіть шлюби», – розповідає журналіст, навівши приклад кількох подібних союзів. Зокрема, шлюб доньки голови ради директорів «Газпрому» Віктора Зубкова з екс-міністром оборони Анатолієм Сердюковим, весілля сина колишнього міністра транспорту Гліба Франка з донькою одного з найбагатших людей Росії Гєннадія Тимченко та шлюб доньки Ігоря Сечіна, голови компанії «Роснєфть», з сином тодішнього Гекнпрокурора, а пізніше міністра юстиції Владіміра Устинова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно агентство Reuters опублікувало власне розслідування щодо молодшої дочки Президента Росії Владіміра Путіна Катерини Тихонової, яка поступово стає найвпливовішою жінкою в наступному поколінні московської еліти.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ