Україна-Росія
Генерал НАТО переконаний: Путіну довелося би заплатити дуже високу ціну за захоплення України

Головнокомандувач сил НАТО в Центральній та Північно-Східній Європі генерал Ганс-Лотар Домрезе не вважає реалістичним сценарій захоплення Росією всієї території України. Свої погляди він висловив в інтерв’ю Die Welt, пише newsru.uа.

«Навіть якщо б Росія захопила всю Україну, Москва б цього не витримала… Ціна була б жахливо висока, – цитує його газета. – Президент Путін у цьому випадку не міг би виключати, що НАТО зробить висновки та відреагує. Крім того, щоб окупувати таку велику країну, як Україна, потрібна величезна військова міць. І війська в окупованій країні потрібно тримати в стані постійної готовності. Адже ще потрібно бути в змозі все це профінансувати. Це нереалістично».

Домрезе розповів про плани НАТО щодо розгортання в Південній та Східній Європі постійних штабів, які повинні будуть координувати дії сил швидкого реагування у випадку збройного конфлікту. На першому етапі заплановано створення командних пунктів у шести «східноєвропейських і балтійських країнах», другий етап передбачає організацію таких самих штабів в інших державах, зокрема, в Угорщині, Словаччині та Греції. Штат кожного з них має становити 40 осіб це будуть офіцери з 20 країн, повідомив Домрезе. При штабах планують створити склади із запасом боєприпасів, води, харчових продуктів та санітарного інвентарю. Крім того, там будуть розміщені мобільні командні пункти. Важке озброєння в таких пунктах зберігати не планують, адже для цього потрібні були б спеціальні складські приміщення, пояснив генерал. До того ж у членів Альянсу, як правило, немає «зайвої» військової техніки.

З погляду Домрезе, насамперед, необхідно забезпечити учасників Альянсу сучасною військовою технікою і навчити їх з нею поводитися, тобто дати їм можливість захищати себе самостійно. Так, армії країн Балтії, за його словами, складаються нині переважно з «дуже мотивованої та добре тренованої» піхоти, але потребують сучасного обладнання. Аби вони могли його нажити, треба, щоби більш заможні члени НАТО дали можливість своїм партнерам зі Східної Європи і Балтії купити зброю за «справедливою» ціною, вважає Домрезе. При цьому командувач підтвердив, що «НАТО, зрозуміло, завжди готове» прийти на допомогу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на думку деяких експертів, Президент Росії Владімір Путін протягом одного дня  може захопити Ригу й Таллінн, і Захід нічого з цим не зможе вдіяти «без ризику розв’язання ядерної війни».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ