Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації
Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації

Перед контрольно-пропускним пунктом «Дяково» у Виноградівському районі вишикувалася величезна черга з фур, більшість із яких повертаються з Росії в Туреччину. Учора ця черга сягала 3-х кілометрів і зайшла в с. Борат, що поряд із КПП.

«Дяково» – єдиний пропускний пункт на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття, який оформляє вантажні автомобілі. Після того, як у листопаді минулого року турецькі винищувачі збили російський військовий літак, транспортний потік із Туреччини в Росію практично припинився. Але згодом турки порозумілися з росіянами, і ось тепер кількість вантажівок в обидва боки збільшилася в десять разів.

Як правило, в Росію фури везуть цитрусові, одяг і ширвжиток, а назад повертаються через Україну, Румунію й Болгарію. Українські прикордонники та митники готові оперативно оформляти автомобілі, затримка виникає через румунських митників, які пропускають за добу максимум сотню фур. Тому водіям доводиться простоювати перед КПП дві доби.

Частина черги зайшла на центральну вулицю с.Борат, але заторів на перехрестях чи інших транспортних розв’язках немає. Слідкуємо, щоби не було ніяких інцидентів. До речі, фур із російськими номерами майже немає, більшість – білоруської чи європейської реєстрації.

На фото – наслідок політичної глобалізації в окремо взятому закарпатському селі.

14589993_1028916397253403_1141217926228254655_oДжерело: Hennadii Moskal

БЕЗ КОМЕНТАРІВ