Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації
Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації

Закарпаття нарешті декомунізоване: всі Леніни, Дзержинські, Кірови, Комсомольські, Жовтневі викинуті на смітник історії. Замість них з’явилися вулиці не тільки Джона Леннона чи Енді Воргола. Область стала єдиною в Україні, в якій «декомунізовані» вулиці перейменовані на честь усіх загиблих на Донбасі героїв.

Така була моя принципова позиція.

І що ви думаєте? Виявляється, є маса людей, які протестують проти цього.

Наведу два приклади.

У селищі Великий Березний моїм розпорядженням вулицю Івана Локоти (комуністичний діяч чехословацького періоду) перейменовано на вулицю Василя Наливайка (боєць 128-ї бригади, народився у Великому Березному, загинув у червні 2014 року на Луганщині). Після цього до мене надійшло кілька десятків листів від мешканців вулиці з вимогою повернути стару назву Локоти.

Тобто десятки людей вимагають: «Заберіть загиблого на війні й поверніть нам комуніста, хоча він не мав до Великого Березного жодного стосунку!».

Ще один приклад – у селі Клячанове Мукачівського району вул.Ворошилова моїм розпорядженням перейменована на вул. Василя Лавкая (боєць ДУКу, загинув на Донбасі, похований у Клячанові). А вул. Жовтнева – на вул. Альберта Падюкова (боєць «Айдару», загинув на Донбасі, похований у Клячанові).

Через два тижні сільрада (яка до цього протягом 9 місяців не хотіла виконувати закон про декомунізацію, хоча ми їй неодноразово нагадували) своїм рішенням перейменовує вулиці Ворошилова та Жовтневу на Нивлянську й Виноградну.

Ну, хіба не свинство? Хлопці не ховалися від війни по підвалах чи закордонах, а поїхали на схід і віддали свої життя за Україну, а після цього земляки просто плюнули їм в обличчя…

Рішення сільради незаконне, тому я оскаржу його в суді. Однак ці приклади показують, як глибоко в’їлася комуністична пропаганда в свідомість закарпатців і наскільки вони далекі від того, що відбувається на Донбасі.

Закарпатська область займає останні місця за кількістю тих, хто бажає зі зброєю в руках захищати свою країну. Тому, якщо буде оголошена нова хвиля мобілізації, на прізвища любителів комуніста Локоти і депутатів сільради з Клячанова військкомати звернуть особливу увагу!

Джерело: Hennadii Moskal

БЕЗ КОМЕНТАРІВ