Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації
Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної держадміністрації

Намагаємося зробити Закарпатську облдержадміністрацію якомога доступнішою для людей, що не мають відношення до держслужби. Ще в 2001 році, коли мене вперше призначили сюди головою ОДА, доступ у приміщення став вільним – щоб зайти до чиновників, не потрібно ані перепусток, ані телефонних дзвінків, ані запрошень. Площу Народну перед ОДА використовуємо для різних свят і масових заходів, наприклад, на фестиваль писанки сюди зібралися тисячі людей. 24 серпня, до Дня Незалежності, запускаємо на площі вільний Wi-Fi – це своєрідний подарунок ужгородцям і гостям міста до 25-ї річниці України. Цього ж дня з балкона ОДА, починаючи з 10.00, щодві години звучатимуть урочисті фанфари у виконанні трубачів обласної філармонії на тему відомої пісні «Верховино, світку ти наш».

Сама будівля ОДА (колишній Дім народної ради) була зведена в 30-х роках минулого століття чеським архітектором Франтішеком Крупкою в стилі конструктивізму. Закарпаття тоді входило до складу Чехословаччини. Між першим і другим поверхом тут побудований просторий атріум, який ми використовуємо для театральних вистав, урочистих подій із музичним супроводом чи різноманітних експозицій.

12Сьогодні тут відкрили виставку художника Тараса Данилича, про яку хочу сказати кілька слів окремо. Пан Тарас – 71-річний чоловік, який живе в Перечинському районі в простій селянській хаті. І пише там особливі, дуже колоритні картини в яскравому національному стилі.

345Техніка виконання Данилича вимагає скрупульозної роботи, тому над деякими картинами доводиться працювати по півроку й більше. Не дивно, що його роботи можна побачити і в США, і в Канаді, і в багатьох країнах Європи. Пан Тарас – заслужений художник України, але оскільки його картини є суто народними за змістом, ми зробили подання в Адміністрацію Президента про присвоєння йому почесного звання Народного.

6789Джерело: Hennadii Moskal

БЕЗ КОМЕНТАРІВ