Пшонка
Віктора і Артема Пшонок підозрюють у розкраданні понад 68 мільйонів гривень під час будівництва будівлі ГПУ

Генеральна прокуратура України призупинила досудове слідство щодо екс-голови СБУ Олександра Якименка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, екс-заступника генпрокурора Рената Кузьміна та колишнього очільника НБУ Ігоря Соркіна у зв`язку з оголошенням їх у розшук. Про це повідомив начальник управляння спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк, передає УНІАН

«Вони перебувають у розшуку, і в КПК передбачено зупинення провадження у зв`язку з розшуком», – сказав Горбатюк.

Він також додав, що призупинення слідства – це вимушений захід, оскільки КПК передбачає річний термін досудового розслідування, а коли особа перебуває в розшуку, то цей період не зараховується до річного терміну в разі призупинення досудового слідства.

Горбатюк нагадав, що в ситуації, що склалася, не можна застосувати процедуру заочного засудження, оскільки Інтерпол відмовив Україні в оголошенні Якименка та Пшонки у міжнародний розшук.

Нагадаємо, 7 листопада 2014 року стало відомо, що СБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення державної зради колишнім головою СБУ Олександром Якименком.

Наприкінці вересня 2014 року повідомлялося, що Якименко є головним підозрюваним в справі про розстріл учасників Євромайдану. Стало відомо також також, що Якименко ховається від правосуддя в Криму.

6 березня 2015 року Генеральна прокуратура України оголосила про підозру Олександру Якименку та його заступнику в справі про Євромайдан.

Віктора і Артема Пшонок підозрюють у розкраданні понад 68 мільйонів гривень під час будівництва будівлі Генпрокуратури.

За часів режиму Віктора Януковича Кузьмін обіймав посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України і був першим заступником генерального прокурора, курирував справи проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

У 2014 році Кузьмін перебував у державному розшуку, але Інтерпол відмовився його оголошувати в міжнародний. Генеральна прокуратура підозрювала Кузьміна в скоєнні ряду тяжких злочинів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ