Генсек НАТО Єнс Столтенберґ
Генсек НАТО Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберґ в інтерв’ю DW прокоментував агресивну політику Росії в України, а також інших сусідніх країнах, охарактеризувавши дії Кремля як тероризм упевненої в своїй безкарності сили.

Очільник Альянсу зазначив: «Ми не перебуваємо в стані нової «Холодної війни». Тоді існував Варшавський договір, існував блок НАТО. Це був глобальний конфлікт, це було протистояння двох ідеологій. Це був небезпечний, однак стабільний і передбачуваний стан. Сьогодні ми стикаємося з новими загрозами: це «Ісламська держава», насильство і конфлікти в Іраку, в Сирії, в Північній Африці. І водночас ми маємо справу з упевненою в своїх силах Росією, яка порушує міжнародне право, застосовує силу для розширення власних кордонів».

За словами Генсека НАТО, не варто довіряти словам російського керівництва – виходити треба з їхніх дій. У цьому сенсі відповіддю Північноатлантичного Альянсу вже стало посилення присутності блоку на його східних кордонах, найбільші з часів «Холодної війни» військові навчання держав-членів НАТО та низка інших заходів, покликаних посилити оборонні можливості блоку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ