Вилучають автомобілі
В особливий період автомобілі та техніку вилучатимуть лише у підприємств, але не у фізичних осіб

В особливий період автомобілі та техніку вилучатимуть лише у підприємств різних форм власності, а не у фізичних осіб. Про це в коментарі виданню Тиждень.ua повідомив начальник прес-служби Генерального штабу Владислав Селезньов.

«Ідеться лише про вилучення техніки у підприємств різних форм власності (комунальна, державна і приватна). Якщо ця техніка буде пошкоджена чи знищена, то в постанові прописана процедура відшкодування її вартості підприємству з боку держави. Це не стосується техніки, вилученої у державних підприємств (у такому разі її списують)», підкреслив прес-секретар Генштабу.

За його словами, відповідальними за мобілізацію техніки є обласні державні адміністрації, саме вони визначають потребу і кількість транспорту, який вилучається в того чи іншого підприємства для мобілізаційних потреб, а процедура прописана в постанові Кабінету Міністрів України. «У Міноборони є певні потреби, а обласні державні адміністрації виконують певний цикл заходів, спрямований на задоволення цих потреб. МО очікує на техніку та ресурси, а яким чином це буде здійснюватися компетенція Кабінету міністрів», зазначив Селезньов.

Щодо техніки, яка вилучатиметься, він повідомив, що насамперед армії потрібні вантажівки різного класу та інженерна техніка для фортифікаційних робіт.

Нагадаємо, в червні цього року Кабінет міністрів вніс зміни до «Положення про військово-транспортний обов’язок», згідно з якими військкоматам дозволяється вилучати автомобілі для потреб Збройних сил України. 20 травня 2014 року Верховна Рада санкціонувала мобілізацію автотранспорту. Вчора, 24 червня, законопроект №4785 від 28 квітня 2014 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» Верховна Рада проголосувала у другому читанні.

Законопроект №4785 фактично дає право мобілізувати будь-який автотранспорт. Більшість поправок не торкнулися самої суті. Так, згідно із законом, «виконання військово-транспортного обов’язку щодо мобілізації, якщо не введено правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється відповідно до мобілізаційного плану України шляхом безкоштовного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також громадян-власників транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах повернення транспорту власникам після оголошення демобілізації». Водночас у законі зазначено, що обсяги транспортних засобів за типами і марками, які планують залучити під час мобілізації, встановлюють місцеві держадміністрації за поданням військових комісаріатів.

Інформаційний Акцент

  • Алексей

    Хотел бы я посмотреть, что останется от того, кто попытается отобрать мой автомобиль, лишив тем самым меня возможности эвакуировать мою семью.