Українська армія має достатній потенціал для наступальних дій
Українська армія має достатній потенціал для наступальних дій

Українська армія має достатній потенціал і навчена для того, щоби вести як оборонні, так і наступальні дії. Про це в інтерв’ю журналу «Новое время» заявив начальник Генерального штабу Віктор Муженко. Також він висловив задоволення тим, як проходить чергова хвиля мобілізації.

«Є, звичайно, певні проблеми, але ми знайшли шляхи їх розв’язання. Поки у нас є незначне відставання від графіка. Але ми бачимо перспективу, і ті планові показники, які ми для себе визначили, будуть виконані», – зазначив начальник Генштабу. Разом з тим, Віктор Муженко визнав існування проблеми ухиляння від служби в армії. «Є такі проблеми, є і ті, хто ухиляється. Вони і раніше були. Але є і достатня кількість добровольців», – зазначив він.

При цьому начальник Генштабу не назвав кількість тих, хто ухиляється, пославшись на те, що хвиля мобілізації ще не завершилася. «Зараз не готовий сказати, тому що у нас залишився ще час до завершення мобілізації. Поки ми використовуємо, зокрема, і заходи адміністративного характеру, а також відкриваються кримінальні провадження», – підкреслив він.

У свою чергу прес-офіцер сектору «Б» Євген Силкін заявив, що у бойовиків немає ані сил, ані коштів для повномасштабного наступу на позиції сил АТО на Донбасі, передає «5 канал». «Я вважаю, що у них немає зараз ані сил, ані коштів, щоб йти в наступ. І що зараз спостерігається на лінії зіткнення – у них немає достатньої кількості техніки для цього», – повідомив він, але зазначив: незважаючи на це, терористи здійснюють обстріли українських позицій. На його думку, це робиться для того, щоби мирне населення збунтувалося і намагалося просити українські війська відійти.

Нагадаємо, шоста хвиля часткової мобілізації в Україні триватиме до 17 серпня. Вона стартувала з 19 червня і має бути завершальною. У Генштабі повідомили, що сьому хвилю мобілізації  можуть оголосити цього року лише у разі значної ескалації конфлікту на Донбасі.

Раніше у Генштабі ЗСУ повідомили, що «відкосити» від шостої хвилі мобілізації українцям не вдасться. Зазначимо, що призивати до війська не будуть студентів та викладачів, але для служби в зоні АТО «мобілізують» собак.

Читайте: Деморалізованій українській армії потрібен наступ, – The Financial Times

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ