Україна розпочала масштабні навчання резервістів
Бійці опрацьовуватимуть механізми дій на випадок військової агресії

З 3 по 24 вересня близько 8 тисяч військових, які вже пройшли «хрещення вогнем» на сході України, візьмуть участь у масштабних бойових навчаннях. У такий спосіб Міноборони хоче підвищити кваліфікацію військових, а також добрати контрактників до ЗСУ. Про це пише Військова панорама.

В Україні наразі налічується понад 85 тис. резервістів. Протягом вересня вісім тисяч з них тренуватимуться на військових полігонах в Миколаївській, Житомирській, Львівській та інших областях країни. 10% від загального числа залучених резервістів (близько 800 осіб) становлять офіцери. Тих, хто вже побував в зоні бойових дій на сході України, запрошуватимуть для підтримки їхньої кваліфікації.

У Міноборони зазначають, що на заключному етапі резервісти в складі бригад братимуть участь в тактичних навчаннях з бойовою стрільбою.

«Резервісти виконуватимуть виключно бойові завдання. Вони не залучатимуться до нарядів, стройової підготовки та госпдіяльності. При цьому за резервістами збережуть їхні робочі місця та середні зарплати, а по закінченню зборів вони отримають по 1-1,5 тис. гривень залежно від звання. Крім того, наприкінці року вони ще отримають по 2-3 тис. гривень», – розповів начальник відділу впровадження служби в резерві Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.

Основне завдання навчань – дати можливість українській армії в найкоротші терміни підвищити свою обороноздатність за рахунок тих, хто вже відслужив.

«За рахунок цих навчань і резервістів ми також плануємо добрати контрактників до ЗСУ, незважаючи на те, що щомісяця приблизно 6 тис. українців надходять на службу за контрактом. На це ми теж робимо ставку, хоча завдання цілеспрямовано залучати резервістів на бюджет у нас немає», – повідомив спікер Генштабу Владислав Селезньов.

Екс-заступник начальника Генштабу Ігор Романенко пояснив, що рішення провести збори резервістів саме зараз продиктоване активністю російських військ: «РФ не хоче йти з української території та віддавати контроль над кордоном. Більше того, Росія продовжує заводити свої війська, зокрема планується перекинути на тимчасово окуповані території третій корпус з російських десантників. З 25 серпня росіяни почали перевірку своїх позицій, а на вересень заплановані навчання «Кавказ-2016» та приведено в повну боєготовність Південний військовий округ. За рахунок цього вони створять угруповання в 100 тис. бійців, чого достатньо для повномасштабного вторгнення».

За словами Романенка, востаннє така активність РФ спостерігалася в лютому 2014 року і закінчилася анексією Криму. «Тому з нашого боку і проводяться такі заходи – потрібно адекватно реагувати, налагоджувати взаємодію між військовими», – наголосив офіцер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ