Марс
Висота полярної шапки на північному полюсі наразі сягає 200-300 метрів

Глобальне потепління дісталося вже й Марсу. Геофізики зі США виявили, що ця фаза прийшла на зміну льодовиковому періоду. Свої висновки вчені зробили в результаті аналізу даних, отриманих за допомогою станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter), передає Радіо 24.

Обсяг і товщина виявленого льоду і темпи його зміни відповідають кліматичній моделі Марса. Дослідження вчених важливе для можливої колонізації планети.

Для Марса, як і для Землі, характерні льодовикові періоди. Науковці наголошують, що на Червоній планеті вони більш виражені, ніж на Блакитній. Це пов’язано з серйозною зміною нахилу осі обертання Марса до площини його орбіти.

Марс
Марс

За кілька сотень мільйонів років кут нахилу змінюється на 60 градусів (за цей же час цей параметр для Землі змінюється на 2 градуса). Це, своєю чергою, призводить до зміни кількості сонячного світла, що надходить на планету, і характеру її нагрівання.

З кінця останнього льодовикового періоду (завершився 370 тисяч років тому) на північному полюсі накопичено 87 тисяч кубічних кілометрів льоду. Він цілком покрив би всю планету шаром завтовшки 60 сантиметрів.

Тим часом, висота полярної шапки (науковці виявили докази її виснаження) на північному полюсі наразі сягає 200-300 метрів. Тобто до початку наступного льодовикового періоду полярна шапка на Червоній планеті може повністю розтанути.

Читайте: NASA оголосило конкурс на найкращий проект житла на Марсі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ