Заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука
Заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука

Чим, на мій погляд, знакова ця невеличка подія? Ситауція дуже проста і… нетривіальна для України. Під час бойових дій був вщент зруйнований будинок в Лисичанську. Люди вмить опинились без даху, без притулку.

Коли я отримав призначення, наступного ж дня зустрівся з мешканцями:«Я не буду вам нічого обіцяти, бо не впевнений, чи зможу виконати свої обіцянки. Я лише запевняю вас, що зроблю все можливе, аби вирішити ваше питання». Зібравши нараду, я одразу отримав відповідь від юристів: компенсація неможлива тому, що… І далі довгий перелвк причин. Висновок – треба добиватись спеціальної постанови КМУ.

Довго я бився перед урядом, переконуючи в важливості вирішення цього питання. Тиша.
Люди час від часу приходили до мене, запитували про «успіхи». Стосунки ставали все напруженішими. В цей час всі без винятку депутати від ШлакоБлоку, відвідуючи Луганщину, обов’язково робили селфі на фоні руїн і розповідали обуреним людям про «злочинну владу».

Нарешті, в листопаді, мені разом з Єлизаветою вдалось-таки «проштовхнути» постанову КМУ про виділення коштів. В той час я ще був таким наївним, що, вийшовши із зали почав танцювати лезгінку – нарешті, перемоли. Зась! Ця постанова не виконана й досі.
Запросивши на роботу нових людей, я поставив перед юристами завдання: знайдіть мені законний шлях здійснення виплат цим людям! І, сталась дивина: знайшли! Знайшли, а ми – виплатили. Ось так все просто робиться, коли є бажання.

Через день вдячні люди прийшли до мене. Вони дякували і вибачались, що лаялись на мене. Я вибачився за те, що одного разу, не витримавши, назвав їх «сепарами».
Потім відбулось моє повернення до Києва і незаконне звільнення Єлизавети (вирок суду вже у неї є), На цьому можна було б і закінчити, якби не одне «але»!

Ліза вирішили балотовутаись до ВРУ по 114-муокругу, що на Луганщині.Вдячні та щирі люди самі віднайшли її та запропонували свою допомогу. Самі створили штаб, самі створили групу підтримки і розпочали агітацію.До чого все це? До того, що з’явилась група луганчан, яка на власному досвіді відчула: не всі у владних кабінетах – сволота, не всі – хапуги.

Я вірю, ці люди вже не будуть голосувати «за гречку», не будуть вестись на обіцянки, не будуть рабами. Так, вони ще не стали реально вільними людьми. Але, вони вже зробили перший крок до цього – вони встали з колін! І я переконаний: саме так, чесно і щиро, ми повернемо наш Донбас!

P.S. Для всіляких іванових-денищенків-дунаєвих: рішення про участь у виборах Ліза ухвалила в останній момент, вже після незаконного звільнення. Тобто, виплата компенсацій зроблена задовго ДО того, як розпочались ці вибори. Хоча, вам не зрозуміти, що можна просто працювати задля людей.

Джерело: Георгій Тука

БЕЗ КОМЕНТАРІВ