георгієвська стрічка
У Литві хочуть прирахувати георгіївську стрічку до забороненої радянської символіки

Георгіївську стрічку в Литві можуть зарахувати до забороненої радянської символіки, адже вона стала символом російської воєнної агресії, імперіалістичних амбіцій, провокацій, національної ворожнечі й стала засобом ідентифікації уявного ворога, передає Delfi.lt.

Відповідний проект поправок до Кодексу адміністративних порушень і Закону про збори зареєстрували члени фракції Союз Вітчизна – Християнські демократи Литви в Сеймі Паулюс Саугардас, Валентінас Стундіс і Рімантас Йонас Даґіс.

«З метою захисту основних принципів суверенітету, свободи і демократії, а також забезпечення громадського порядку та припинення різних провокацій, спроб розпалювання національної ворожнечі пропонуються поправки до Закону про збори та Кодексу про адміністративні порушення, суть яких – прирахування георгіївської стрічки до нацистських і комуністичних символів, розповсюдження та демонстрація яких обмежується, а якщо цього не дотримуються, то застосовується адміністративна відповідальність», – зазначили автори проекту.

Як відомо, георгіївські стрічки стали широко використовуватися в Росії з 2005 року в період святкування 60-річчя перемоги СРСР над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

«Хоча в Росії офіційно заявлялося, що це не політичний чи ідеологічний символ і він не може використовуватися з метою самореклами політичних партій та інших рухів, це «правило» швидко порушив сам Кремль – георгіївську стрічку почали використовувати як символ влади та могутності сучасної Росії», – йдеться в заяві консерваторів.

«Після того як це набуло величезної популярності в Росії, традиції георгіївської стрічки почали експортувати в сусідні держави, із залученням до цього процесу і російських посольств, які активно поширюють стрічки. Очевидно, що таким чином, прикриваючись пам’яттю про перемогу Радянського Союзу, прагнуть викликати ностальгію за тим часом і посилити співчуття російськомовних і не лише до політики, що здійснюється нинішньою Росією.

Після анексії Росією Криму і воєнних дій підтримуваних Росією сепаратистів на сході України, георгіївська стрічка набула нового значення: вона стала символом російської воєнної агресії, імперіалістичних амбіцій, провокацій, національної ворожнечі і засобом ідентифікації уявного ворога», – вважають ініціатори проекту.

За їхніми словами, перемога Радянського Союзу над нацистською Німеччиною Литві принесла тривалу майже півстолітню окупацію, під час якої були заслані до Сибіру 300 тисяч жителів, а в партизанському опорі загинули понад 20 тисяч громадян.

«Тому як історичне, так і нинішнє значення георгіївської стрічки дає достатньо причин для регламентації використання цього символу в публічному просторі, прирахувавши його до заборонених радянських символів. Прирахування георгіївської стрічки до забороненої символіки також має на меті ще раз привернути увагу до важливості комуністичних та нацистських злочинів».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ