Георгієвська стрічка може потрапити під заборону в Литві

георгієвська стрічка
У Литві хочуть прирахувати георгіївську стрічку до забороненої радянської символіки

Георгіївську стрічку в Литві можуть зарахувати до забороненої радянської символіки, адже вона стала символом російської воєнної агресії, імперіалістичних амбіцій, провокацій, національної ворожнечі й стала засобом ідентифікації уявного ворога, передає Delfi.lt.

Відповідний проект поправок до Кодексу адміністративних порушень і Закону про збори зареєстрували члени фракції Союз Вітчизна – Християнські демократи Литви в Сеймі Паулюс Саугардас, Валентінас Стундіс і Рімантас Йонас Даґіс.

«З метою захисту основних принципів суверенітету, свободи і демократії, а також забезпечення громадського порядку та припинення різних провокацій, спроб розпалювання національної ворожнечі пропонуються поправки до Закону про збори та Кодексу про адміністративні порушення, суть яких – прирахування георгіївської стрічки до нацистських і комуністичних символів, розповсюдження та демонстрація яких обмежується, а якщо цього не дотримуються, то застосовується адміністративна відповідальність», – зазначили автори проекту.

Як відомо, георгіївські стрічки стали широко використовуватися в Росії з 2005 року в період святкування 60-річчя перемоги СРСР над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

«Хоча в Росії офіційно заявлялося, що це не політичний чи ідеологічний символ і він не може використовуватися з метою самореклами політичних партій та інших рухів, це «правило» швидко порушив сам Кремль – георгіївську стрічку почали використовувати як символ влади та могутності сучасної Росії», – йдеться в заяві консерваторів.

«Після того як це набуло величезної популярності в Росії, традиції георгіївської стрічки почали експортувати в сусідні держави, із залученням до цього процесу і російських посольств, які активно поширюють стрічки. Очевидно, що таким чином, прикриваючись пам’яттю про перемогу Радянського Союзу, прагнуть викликати ностальгію за тим часом і посилити співчуття російськомовних і не лише до політики, що здійснюється нинішньою Росією.

Після анексії Росією Криму і воєнних дій підтримуваних Росією сепаратистів на сході України, георгіївська стрічка набула нового значення: вона стала символом російської воєнної агресії, імперіалістичних амбіцій, провокацій, національної ворожнечі і засобом ідентифікації уявного ворога», – вважають ініціатори проекту.

За їхніми словами, перемога Радянського Союзу над нацистською Німеччиною Литві принесла тривалу майже півстолітню окупацію, під час якої були заслані до Сибіру 300 тисяч жителів, а в партизанському опорі загинули понад 20 тисяч громадян.

«Тому як історичне, так і нинішнє значення георгіївської стрічки дає достатньо причин для регламентації використання цього символу в публічному просторі, прирахувавши його до заборонених радянських символів. Прирахування георгіївської стрічки до забороненої символіки також має на меті ще раз привернути увагу до важливості комуністичних та нацистських злочинів».

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ