Гепатит убиває більше людей, ніж ВІЛ – учені

Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%
Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%

Дослідники з Імперського коледжу Лондона та Університету штату Вашинґтон підрахували, що вірусний гепатит став однією з основних причин смертей та інвалідності на земній кулі.

Вчені проаналізували дані зі 183 країн, зібрані в період з 1990 по 2013 рік. З’ясувалося, що це захворювання вбиває частіше, ніж туберкульоз, малярія та ВІЛ.

Як відомо, вірусний гепатит існує у п’яти формах – A, B, C, D і E – і може передаватися через тілесні рідини, а також через їжу та напої, забруднені фекаліями.

Згідно з результатами дослідження, винуватцями більшості смертельних випадків – 96 відсотків – були віруси гепатиту В і С, які викликають цироз і рак печінки. Симптоми включають втому, жовтяницю і нудоту, проте у більшості людей інфекція перебігає безсимптомно, поки не виникають серйозні ускладнення.

Кількість смертей через вірусні гепатити за 23 роки зросла на 63%. Смертність була вищою в країнах з високим і середнім рівнем доходів, ніж у країнах з низькими зарплатами.

Щорічно від цієї хвороби гине 1,45 мільйона осіб, у той час як число померлих від туберкульозу і малярії знизилося з 1990 року. Для порівняння, у 2013 році від СНІДу померли 1,3 мільйона осіб, 1,4 мільйона – від туберкульозу та 855 тисяч – від малярії.

Найбільше від гепатиту страждає населення Східної Азії.

Дослідники вважають, що необхідно вжити міжнародних заходів та удосконалити сучасну світову систему охорони здоров’я, щоби розв’язати цю глобальну проблему.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ